Rīta Panorāma

Ukraina kontrolē 1000 kvadrātkilometru Krievijas teritorijas

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Kā sevi pasargāt no ceļojumu krāpšanas?

Prātīgi soļi tuvāk drošam un veiksmīgam ceļojumam

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) šogad saņemtas sūdzības par vairāk nekā 30 pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā kompleksus tūrisma pakalpojumus bez saņemtas licences un reģistrēšanās tūrisma pakalpojumu sniedzēju datubāzē. Kāpēc, dodoties ceļojumā, būtu prātīgi izvēlēties reģistrētu tūrisma pakalpojumu sniedzēju, un kā sevi pasargāt no apkrāpšanas?

Lai izvairītos no ceļojumu krāpšanas, par drošību jāparūpējas, jau sākot to plānot, izvēloties uzticamu tūrisma pakalpojuma sniedzēju. Tūrisma operatoriem un aģentiem ir jābūt reģistrētiem Patērētāju tiesību aizsardzības centra datubāzē, kas ir publiski pieejama. Reģistrēta tūrisma pakalpojuma sniedzēja maksātnespējas gadījumā klienta iemaksātā nauda tiks atmaksāta.

PTAC pārstāve Sanita Gertmane norādīja: "Dažkārt ir atrodami piedāvājumi, kas ir ļoti lēti, kas ir zem tirgus cenas. Tādos gadījumos ļoti vajag izvērtēt, kas tas ir par piedāvājumu un vai tas vispār var atbilst realitātei."

Nereti mājaslapas, kurās pieejami ceļojumi par ļoti zemām cenām, tiek veidotas, lai izkrāptu bankas karšu un cilvēku personas datus. Protams, mēdz būt gadījumi, kad ceļojumi tiek pārdoti par zemām cenām īpašās akcijās, bet tas vairāk būs raksturīgs lielajiem tūroperatoriem. Pērkot ceļojumu, ir rūpīgi jāizlasa līguma noteikumi, saprotot, kas ir un kas nav iekļauts cenā. Jāņem vēra, ka ir valstis, kur piecu zvaigžņu viesnīcas nebūt neatbilst tiem pašiem standartiem, kādi tie ir, piemēram, Eiropas Savienībā.

"Izvēloties viesnīcu, noteikti palasīt arī atsauksmes, kādas ir atrodamas, lai pēc tam nebūtu vilšanās, ka, iespējams, piecu zvaigžņu vietā tomēr nav cerētais komforta līmenis," norādīja PTAC pārstāve.

Naktsmītņu rezervācija un aviobiļešu iegāde būtu jāveic mājaslapās, par kuru drošību esat pārliecināti.

Dodoties uz ārvalstīm, jāiegādājas ceļojumu apdrošināšana. Tās neesamība var izmaksāt dārgāk nekā krāpšana, jo medicīnas vai repatriācijas izdevumi ārvalstīs var būt ļoti lieli. Nereti bankas piedāvā ceļojuma apdrošināšanu komplektā ar norēķinu karti, bet šajos gadījumos ir vērts pārlasīt līguma noteikumus.

Bankas "Citadele" Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks piebilda: "Noteikti pārbaudīt, vai segums ir atbilstošs un vai tas ir tikai pašam vai ģimenei."

Atrodoties ārvalstīs, jāparūpējas par savas maksājuma kartes drošību, lai pati karte vai tās dati nenonāktu citu personu rīcībā.

"Mēs kā banka rekomendējam izveidot atsevišķu kontu ar atsevišķu karti, ko izmantot ceļojumiem, kur turēt mazākus līdzekļus, un papildināt ceļojuma laikā, ja tāda nepieciešamība ir," ieteica Mūrnieks.

Pirms ceļojuma ir vērts iepazīties ar taksometru pakalpojuma izmaksām konkrētajā valstī, lai par tiem nepārmaksātu. Ja ceļojuma laikā tiek īrēts auto, tad tas pirms un pēc brauciena jānofilmē vai jānofotografē no dažādiem rakursiem.

PTAC pārstāve sacīja: "Svarīgi ir fiksēt automašīnas stāvokli, to saņemot. Pārbaudīt, vai nav kaut kādas švīkas, skrambas. Un arī, mašīnu atdodot pēc pakalpojuma izmantošanas, fiksēt, lai nerastos neskaidrības, kad, iespējams, pēc tam var vērst kaut kādu sodu pret pašu patērētāju, ka viņš it kā ir sabojājis automašīnu."

Slēdzot līgumu par auto nomu, jāsaprot, kāds ir pašrisks, ja notiek kāds negadījums. Ir ceļojumu apdrošināšanas polišu piedāvājumi, kas šos pašriskus sedz. Prātīgi būtu ceļojuma laikā pa rokai turēt vēstniecības, apdrošinātāja un savas bankas kontaktinformāciju, lai nepieciešamības gadījumā ātri varētu meklēt palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti