Latvijas dabas takas iekļautas populārajā «Lonely Planet» ceļvedī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Populārais tūrisma ceļvežu izdevējs "Lonely Planet" iekļāvis Latviju savā jaunākajā ceļvedī "Best In Travel 2024". Zināms, ka Baltijas valstu pārgājienu taku tīkls "Baltic Trails" ir iekļauts kategorijā "Ilgtspēja", informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Dodies dabā gudri!

LSM.lv raksti, kas noderēs katram pārgājienu cienītājam:

LIAA skaidroja, ka nākamais būs izdevuma "Best In Travel" 50. jubilejas gads un pirmo reizi starp ceļveža apkopotajiem galamērķiem būs arī Latvija.

Kā norādīja LIAA, "Lonely Planet" ceļveža 2024. gada mērķis ir turpināt iedvesmot ceļotājus, kā arī par godu savai 50. gadadienai ceļveža izdevēji apkopojuši un izceļ TOP 50 galamērķus, kurus ir vērts iekļaut savu ceļojumu maršrutos nākamajā gadā.

Ceļvedis savus galamērķus vērtē dažādās kategorijās – tiek izceltas atsevišķas valstis, reģioni un pilsētas, kā arī eksperti ir izveidojuši divas jaunas kategorijas "Ilgtspēja" un "Vērtības".

Latvija ir pamanīta tieši ilgtspējas kontekstā, līdzās Igaunijai un Lietuvai.

"Apkopojot Latvijas dabas taku apmeklētāju atsauksmes, visvairāk tiek novērtēta iespēja piedzīvot visus četrus gadalaikus, pārbaudīt savu fizisko spēku, vienlaikus emocionāli atjaunojoties un gūstot prieku no dabas daudzveidības. Ārvalstu tūristi izceļ Latvijas dabas taku unikālo piedāvājumu, piemēram, populāros pārgājienu maršrutus "Mežtaka" un "Jūrtaka", kā arī Latgales pārgājienu maršrutu "Ezertaka", kur vairāk nekā tūkstoš kilometru garajā ceļā var sastapt 134 ezerus," vēstīja LIAA.

Tāpat nepamanīts nepaliek Svētā Jēkaba ceļš jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago), kurš ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē – Latvijā šī ceļa garums ir 562 kilometri.

Sēžot pie datora, taku nevar izveidot

"Igaunija, Latvija un Lietuva varētu būt nākošie lielie pārgājienu galamērķi. Baltijas valstīs nav virsotņu kolekcionāriem tīkamu kalnu grēdu un garās, tumšās ziemas vairāk piemērotas saunu "sesijām", nekā iešanai ārā, bet šeit dominējošie lauku reģioni ir mājvieta nebeidzamiem mežiem, pirmatnējiem purviem un skarbai krasta līnijai, ko ieskauj auksti Baltijas ūdeņi – vislabāk to visu atklāt lēnā tempā," vēsta ceļvedis "Lonely Planet", lasītājiem rekomendējot Jūrtaku un Mežtaku, kas kartē apzīmētas ar simboliem E9 un E11.

Tūrisma eksperts Juris Smaļinskis
00:00 / 04:25
Lejuplādēt

Ar asociācijas "Lauku ceļotājs", kas piedalījās divu maršrutu izveidē, tūrisma maršrutu veidotāju Juri Smaļinski Latvijas Radio gan tikās nevis purva malā, bet pie Zunda kanāla Rīgā, Pārdaugavā, jo arī te redzamas Jūrtakas marķējuma zīmes.

"Abi šie maršruti savienojas Ķemeru Nacionālajā parkā, cauri Kleistiem ienāk Rīgā, iet garām Dzegužkalnam, gar Daugavgrīvas ielu un Zundu, līdz pat Āgenskalna līcim, tad svinīgi pa Akmens ielu dodas uz Rīgas Rātslaukumu. Gabaliņu tālāk abas takas atkal sadalās," viņš norādīja.

Smaļinskis stāstīja, ka "Lauku ceļotāja" ierosinātie Jūrtakas un Mežtakas maršruti tapuši sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas partneriem – gan lauku tūrisma asociācijām, gan tūrisma informācijas centriem, gan dabas aizsardzības pārvaldēm, kas atbild par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, maršruti pārrunāti ar vietējām kopienām un uzņēmējiem.

"Maršrutu, turklāt tādu, kas šķērso trīs Baltijas valstis, nevar izveidot, sēžot kabinetā pie datora. Esmu ar kājām veicis šos maršrutus no Polijas robežas pie Nidas līdz Ziemeļigaunijai," viņš minēja.

Juris Smaļinskis
Juris Smaļinskis

Jūrtaka un Mežtaka "Lonely Planet" izvēlētas ne vien skaistās un daudzveidīgās dabas, bet arī tūrisma piedāvājuma kvalitātes dēļ. Ceļveža autori atzīmēja, ka "Baltic Trails" (baltictrails.eu) tīmekļa vietnē ir iekļautas detalizētas kartes, informācija par reljefu, ceļā pieejamiem pakalpojumiem, maršruta marķējumu, ar to lepojas arī viens no maršruta autoriem.

"Ir pieejama ļoti detalizēta informācija: sākot ar ceļu segumu, beidzot ar gpx failu, ko var lejupielādēt uz telefona. Cilvēki jautā, vai Mežtaku var izbraukt ar divriteni un izjāt ar zirgu," viņš stāstīja.

Arī tepat Latvijā Mežtakai un Jūrtakai ir daudz fanu, viena no tiem ir diplomāte Katrīna Kjaspere – viņa ar ģimeni un draugiem kopš 2022. gada Jāņiem pa īsiem posmiem reizi mēnesī veic Jūrtakas maršrutu no Nidas līdz Ainažiem.

Savukārt taku veidotāji, turpinot kalt plānus, kā "Baltic Trails" pielāgot vēl plašākai auditorijai, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, 7. un 8. novembrī tiksies starptautiskā seminārā – ikviens interesents ir aicināts pievienoties tā praktiskajai daļai, 8. novembra "Jūrtakas" pārgājienam no Lilastes līdz Carnikavai aptuveni 9 kilometru garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti