Kādā no zelta rudeņiem mūziķi Aija Andrejeva un Edmunds Rasmanis, kopā ar “700 pasaules brīnumu” ekspedīcijas komandu Latvijas košās rudens lapas iemainīja pret Kaukāzu un devās uz Baku un Azerbaidžānas akmeņainajiem kalnu reģioniem.
Iepazīstot azerbaidžāņu māksliniekus, mūziķus, vietējos iedzīvotājus, viņu ģimenes un tradīcijas, viņu viesmīlību un gardo virtuvi, latviešu ceļotāji solīja tur atgriezties. Lai arī Azerbaidžānas rudens, īpaši kalnainajos reģionos, nepavisam nebija silts, satiktie cilvēki, viņu sirsnība un vienkāršība ceļotājus apbūra. Pateicoties ekspedīcijas dalībnieku vietējiem pavadoņiem Akramam un Raminam, nonākot Azerbaidžānas svētvietās un mauzolejos, vairāk uzzināt iespējams arī par islāma ticību.
Ekspedīcijas 2. sērijā ceļotāji nonāk divās pārsteidzošās vietās. Pirmajā iespējams ieraudzīt dubļu vulkānus, kuri ir aktīvi, burbuļo un atrodas naftas un gāzes iegūšanas vietās. Azerbaidžānā ir ap 300 līdzīgu dubļu vulkānu, kas ir aptuveni puse no pasaulē atrodamajiem dubļu vulkāniem. Turpinot ceļu, ekspedīcijas dalībniekus apbur gar automašīnas logu slīdošā kalnu ainava, viņi nonāk 5000 gadus senajā Hinali ciemā, kas atrodas 2300 metru augstumā virs jūras līmeņa. Pavadot laiku Hinali, abi mūziķi būs bez vārdiem elpu aizraujošā dabas skaistuma priekšā.
Ekspedīcijas 9. sērijā ceļotāji dodas apskatīt septiņu pakāpju kaskādēs veidotu ūdenskritumu, nokļūst 4. gadsimta tirdzniecības un amatniecības ciemata arheoloģiskajos izrakumos un nonāk līdz piekrastei, kur atrodas pamesta naftas platforma. Naftas ieguves dēļ Azerbaidžānā esošās Ašeramas pussalas Kaspijas jūras piekraste ir ekoloģiski nestabils reģions.
Sērijas noslēgumā ceļotāji nokļūst Gobustānā, kurā apskata 150 000 gadus senus zīmējumus un uzzina par šī rezervāta vēsturi.