Pasta salā Jelgavā tonnām smilšu atkal pārtop mākslas šedevros. Pieredzējusī tēlniece Sanita Rāviņa gan teica, ka šādos laika apstākļos smilšu skulptūru veidojot pirmoreiz, tomēr galvenais atkal esot būt kopā ar kolēģiem no dažādām valstīm.
Viņa par sajūtām sacīja: "Laikam satraucoši. Es konkursos neesmu piedalījusies jau trīs gadus kovida dēļ. Es, protams, kā vienmēr daru labāko, ko es varu, ielieku visu savu sirdi darbā, un tad jau redzēs."
"Šedevri" ir arī šī gada festivāla tēma, kurā mākslinieki interpretē kādu sev tīkama autora darbu vai veido savu orģināldarbu. Tēlniece Rāviņa izvēlējusies smiltīs atveidot savu versiju par Madonnu ar bērnu, īpaši uzsverot ciešo saikni starp māti un bērnu.
"Cauri gadsimtiem ļoti daudz mākslinieku ir atveidojuši un gleznojuši dažnedažādākās savas versijas, un arī es šogad izlēmu, ka varētu pamēģināt. Iekšā ir ļoti daudz mātes un bērna attiecības. Tā pasargāšana, tā īpašā saikne, kas viņiem ir. Īpaši sākumā. Tāda svēta lieta, manuprāt. Tāpēc es savā darbā mammai pieveidoju tādus tā kā spārnus, kas bērniņu, kamēr viņš ir maziņš, sargā no visa, kas notiek, un nedaudz man arī gribētos to veltīt visiem bērniņiem, kuri ir cietuši šajā briesmīgajā laikā. Es ļoti gribētu, lai viņiem ir tāds sargeņģelis, kas viņus pasargā," viņa sacīja.
Vēstījumu par mieru visā pasaulē savā darbā iekļāvusi arī Spānijas tēlniece Nurija Vajverdu, kura esot iedvesmojusies no Pablo Pikaso gleznas "Gernika". "Viņš radīja šedevru par karu, bet šodien karš vairs nav tikai mākslas darbs. To redzam televīzijā, un mums jāsaprot, ka no televīzijas tas jebkurā brīdī var nonākt pie mums," viņa pauda.
Starp 15 tēlniekiem ir arī ukrainis Oleksijs Poda, kurš veido skulptūru "Šedevru glābšana". Viņa darbā atainota skaudrā Ukrainas ikdiena kara laikā – skulptūra, kas paslēpta aiz smilšu maisiem, lai apsargātu to no bombardēšanas.
"Es gribu parādīt, ka karš nav tikai Ukrainā. Karš ir tuvu visiem, tāpēc es paņēmu klasisku grieķu skulptūru, un rādu, kas notiks ar šedevriem, ja, nedod Dievs, karš nonāks arī līdz turienei," viņš skaidroja.
Tēlniece no Turcijas Eda Kaitana šoreiz no smiltīm veido savu orģināldarbu. Viņa stāstīja, ka, uzzinot festivāla tēmu, ne mirkli neesot domājusi, ko attēlos.
Viss bijis skaidrs uzreiz.
"Es atveidoju savu kārtējo šedevru, kas ir mans dēls. Skulptūrā es viņu parādu kopā ar pasauli, jo viņš ir tikpat trausls kā pasaule," teica tēlniece.
Smilšu skulptūru parks apmeklētājus gaidīs sestdien un svētdien. Abas dienas skulptūru parku papildinās arī dažādas aktivitātes.