Dienas ziņas

Islandē pēc vulkāna izvirduma lava sasniegusi Grindavīku

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Medmāsa no Ukrainas: Mēģināšu iegūt Latvijas pilsonību

Medmāsa no Ukrainas: mēģināšu iegūt Latvijas pilsonību

Liepājā strādā deviņi mediķi no Ukrainas, un Dienvidkurzemes novadā vēl divi – zobārsts Oleksijs Burjaks un medmāsa Nataļja Reutska. Viņa kopā ar ģimeni nolēmusi palikt Latvijā, līdz dēls pabeigs mācības skolā. Nataļja turpina apgūt latviešu valodu un neizslēdz iespēju nākotnē arī mēģināt iegūt Latvijas pilsonību.

Sākoties Krievijas pilna mēroga iebrukumam, Nataļja ar ģimeni dzīvojusi vietā, kas atrodas vien dažus desmitus kilometru no agresorvalsts robežas, un karadarbības dēļ nolemts nekavējoties pamest dzimteni. Par mājām tagad viņi sauc Dienvidkurzemes novada Vaiņodi – Nataļjas vīrs tur strādā par traktoristu, bet viņa pati iekārtojusies darbā netālajā Priekules slimnīcā.

Slimnīcā Nataļja sākotnēji pieņemta par zobārsta, sava novadnieka Oleksija Burjaka asistenti, taču pērnā gada jūnijā viņa saņēmusi dokumentus, kas apliecina tiesības oficiāli strādāt medmāsas specialitātē.

Kopš tā laika sieviete strādā Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrā un atzīst, ka pāreja no Ukrainas medicīnas aprūpes sistēmas uz Latvijas apstākļiem neesot bijusi sarežģīta.

Uz darbu katru dienu nākas braukt no Vaiņodes, kur bijušās internātpamatskolas dienesta viesnīcā dzīvo arī citi Dienvidkurzemē patvērumu radušie ukraiņi. Turpat – Vaiņodes vidusskolā – mācās arī viņas atvase.

"Man ir dēls, viņam ir 11 gadi. Viņam patīk skolā, viņš labprāt iet skolā. Viņš pa vakariem papildus mācās angļu valodu, latviešu valodu un  programmēšanu," stāsta Nataļja.

Viņa atzīst, ka Ukrainā pagaidām ģimenei nav iespēju atgriezties, jo fronte ir turpat pie viņu mājas sliekšņa.

"Mūsu māja atrodas 30 kilometru attālumā no frontes līnijas, un pat pēc tam, kad pilsētiņu atbrīvoja, dzīvot tur nav iespējams. Raķešu un artilērijas triecieni turpinās bez apstājas katru dienu. Es esmu noskaņota, ka, kamēr dēls šeit mācās un iet skolā, mēs mājās nebrauksim," saka ukrainiete.

Vēl vairāk – kad ģimene šeit būs sabijusi jau piecus gadus, Nataļja un viņas vīrs plāno mēģināt iegūt Latvijas pilsonību.

No darba brīvo laiku viņi pavada lielākoties kopā ar jauniegūtajiem paziņām – darba kolēģiem, ar kuriem mēģina komunicēt latviski.

'Pirmais – es gribu mācīties valodu ļoti labi, lai labi runātu. Gribētos pamēģināt, bet ir taču jāpaiet kādam laikam, kas šeit nodzīvots, un valoda labi jāiemācās. Šobrīd mans mērķis ir valodas apguve un iekļaušanās latviešu dzīves ritmā," atzīst Nataļja.

Latvijā kopumā šobrīd savā pamatprofesijā nodarbināti 188 mediķi no Ukrainas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti