Ceļu uz Turlavas bibliotēku sešgadīgā Luīze Veigelte kopā ar mammu mēro bieži. Pērn viņa izlasījusi 50 no bibliotēkas ņemto grāmatu, tas bijis visvairāk skolēnu grupā līdz 9. klasei.
"Paņemu grāmatiņu un izlasu. Bišķiņ lasu, pa bišķiņam, ja gara grāmata. Vienkārši patīk," stāsta Luīze.
Interese par lasīšanu Luīzei sākusi rasties trijos gados. Mamma pastāstīja, ka mājās grāmatas vienmēr ir pieejamas, arī pati daudz lasot. Turlavas pamatskolā viņa ir angļu valodas skolotāja.
"Kādreiz, kad sāka mācīties burtus, tad, protams, nācās teikt: Luīze, iesim un palasīsim. Bet tagad jau ir tas periods, kad viņa pati grib, pati paņem grāmatu, lasa, dažreiz pat pati savā nodabā aiziet uz citu istabu un lasa. Prasme, ko es arī mājās trenēju, – bērnam ir jāsaprot, ko ir izlasījis," sacīja Luīzes mamma Zane Veigelte.
Turlavas pagasta bibliotēkā rīko dažādus lasītprieka pasākumus arī skolas vecuma bērniem. Jaunākā vecuma bērniem bieži vien svarīgi ne tikai, kā grāmata izskatās, bet arī, vai burti ir viegli salasāmi.
"Ir populāras izdevniecības, kuras izdod jauki ilustrētas grāmatas, bet, ak manu vai, grāmatām ir tādi burti dažādos šriftos, slīpi, greizi, mēdz būt arī sīki burti. Es arī to izvērtēju pirms grāmatu iegādes," pastāstīja Turlavas pagasta bibliotēkas vadītāja Sandra Brantevica.
Logopēde Adrija Brantevica norādīja, ka lasīšana veicina arī rakstītprasmi, pilnveido domāšanu, atmiņu, iztēli, arī uzmanību un koncentrēšanos. Interesi par lasīšanu var radīt pamazām, lai bērnam tā iepatīkas.
"Saskatīt kādus vārdiņus, zilbītes, atpazīt kaut kur jau apkārtnē un parādīt, ka šī lieta ir noderīga. Veikala sarakstiņi un iepirkumu grozu papildināšana arī ir lielisks veids, kā veicināt gan lasīšanu, gan rakstīšanu," zināja teikt Brantevica.
Šai reizē Luīze mājās dodas ar divām grāmatām. Turlavas bibliotēkā iegriežas aptuveni 58% pagasta iedzīvotāju. Šobrīd tur ir vairāk nekā 4300 grāmatu, no tām bērniem 1024.