Dienas ziņas

Otrais Latvijas dūdinieku saiets Alsungā

Dienas ziņas

Skolās būs narkotiku reidi

Ķīniešu mākslinieku pirmā izstāde Bauskā

Bauskā dzīvojoši ķīniešu mākslinieki iedvesmu gleznām gūst Latvijas dabā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 5 mēnešiem.

Pirms pieciem gadiem mākslinieku Janu ģimene no Ķīnas pārcēlās uz Bausku, jo gribēja dzīvot mazā zaļā pilsētā. Daba bijusi iedvesmas avots gleznām, kas tagad apkopotas izstādē "Mēs dzīvojam Bauskā".

Izstādes iekārtošana Bauskas muzejā  šoreiz ir gan interesantāka, gan sarežģītāka, kā ierasts. Zālē ienesti vairāk nekā 50 darbi, kas stāsta par Bausku un Latviju un pašu mākslinieku sajūtām, dzīvojot mūsu valstī.

"Ļoti patīk Latvijā un Bauskā. Bauskā visi cilvēki ir draudzīgi. Daudz mums palīdz," sacīja māksliniece Džao Jana.

Džao un Čuaņsji  ir no Ķīnas un Bauskā dzīvo  piecus gadus, bet latviešu valodu apgūst trīs gadus. Čuaņsji ir profesionāls gleznotājs, bet Džao pirms vairākiem gadu desmitiem gleznošanu apguvusi patstāvīgi. Otas  mākslinieki nav nolikuši malā, arī pārceļoties uz Latviju.

Smalki niansētajos akvareļos un eļlas gleznās jūtama gan apkārtējās vides ietekme, gan Eiropas māksliniekiem neierasts gleznošanas stils, kur acīmredzamais savienojas ar izdomātiem tēliem.

"Mums patīk māksla, un tā jau ir kā dārzs.  Šis dārzs nav īsti dārzs no reālās dzīves, bet, ja tu to sajūti, tad tu tiešām gribi palikt mākslā," stāstīja mākslinieki.

Visvairāk Janu ģimene priecājas par zaļo dabu Latvijā, kas arī visbiežāk tiek iemūžināta uz audekla. Džao visvairāk sajūsminot dabas ainavas. Viņas gleznās koki ir milzīgi, bet civilizācijas pamats - mājas pavisam maziņas, jo, viņasprāt, daba ir pati svarīgākā.

Čuaņsji ir sajūsmā par neskaitāmajiem putniem Bauskas apkārtnē, kas uz audekla ieguvuši neticami lielus apmērus un iekrāsojušies   mīlestības krāsā, bet vislielāko sajūsmu raisot stārķi, ko Ķīnā nemaz nevarot redzēt.

Izstāde Bauskas muzejā ķīniešu māksliniekiem ir pirmā Latvijā, bet viņi ir pārliecināti, ka spēs iekarot arī lielākās Latvijas mākslas galerijas. Vispirms gan vēl jāturpina apgūt latviešu valoda, lai spētu sarunāties arī bez sava desmitgadīgā dēla Enzo palīdzības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti