Tā bija jautra Jaungada ballīte. Iedzerts bija, bet ne pārmēru, saka Kārlis. Tieši viņam bija uzdots aizdedzināt petardi. Instrukciju bija lasījis un raķetes šāvis arī agrāk, bet no traumas tas nepasargāja.
"Es pats sev iešāvu salūtu sejā. Tieši kā tas notika, es nevaru aprakstīt, jo no tā es neko neatceros. No sākuma es 13 dienas biju mākslīgi izraisītā komā. Citādi man sāpes būtu bijušas tik stipras, ka es nomirtu no sāpēm," saka Kārlis.
Par smagajiem ievainojumiem Kārlis stāsta atklāti un lietišķi, gluži kā tajā raudzītos no malas: "Pirmā bija tīrīšanas operācija, ko man veica tajā pašā naktī, kad pie manis strādāja, ja nemaldos, 22 ārsti. Otra operācija bija 13.janvārī, kad atkal tika veikta tīrīšana, jo pie smadzenēm bija kaula šķembas, kas bija izraisījušas labās puses paralīzi."
Kārli Latvijas Radio sazvana mājās Alūksnē, kur viņš nupat atgriezies pēc nu jau piektās operācijas. Tajā viņam ielika pieres kaula protēzi, jo īsto kaulu pēc traumas vairs nevarēja saglābt. Dārgajai protēzei vāca ziedojumus. Izturēt palīdzējis optimisms, kas, Kārļa vārdiem, ir "lielisks medicīnas līdzeklis": "Kopš tā brīža, kad mamma man izstāstīja, kas notika, es kaut kā iekšēji sapratu, ka ar nožēlu, noslēgšanos sevī un skumšanu nekas nemainīsies. Es nevaru pagriezt pagātni atpakaļ, tāpēc jau no sākuma ar to samierinājos un sapratu, ka ir jācīnās ar problēmu, kas radusies."
Rīgas Austrumu slimnīcas neiroķirurga Stefana Rjabceva praksē ir trīs šādi gadījumi. Vienam vīrietim petardes sprādziens laupījis redzi, un viņš no ģimenes apgādnieka vienā mirklī kļuvis par apgādājamo.
"Un nebija ļaunprātīgi iešauts - viņi paši mēģināja aizdedzināt, mazliet bija alkohols, paši sev iešāva. Nevienu citu tur nevar vainot. Kā ar Kārli - viena sekunde, un tagad mēs jau otro gadu labojam pieri. Un neviens nezina, cik ilgi vēl vajadzēs, lai seju sakārtotu," norāda Stefans Rjabcevs.
Pats Kārlis salūtu skatīsies televīzijā, un petaržu šaušanu iesaka atstāt profesionāļiem: "Aizejiet kaut vai Rīgā uz krastmalu, jūs stāvēsiet Daugavai vienā krastā, profesionāļi strādās otrā krastā. Bet, ja tomēr paši nolemjat ķerties pie salūta, esiet ļoti, ļoti piesardzīgi. Vienmēr jau liekas, ka tas jau nekad nevar notikt ar mani. Bet es esmu viens no tiem variantiem, kas var teikt - es arī biju domājis, ka ar mani jau nekas nenotiks. Bet ir noticis."
Kārlim tagad priekšā vēl vairākas plastiskās operācijas, lai attīrītu ādu no šaujampulvera paliekām un ieliktu šāvienā zaudētās acs protēzi. 22 gadus vecais jaunietis cer drīzumā atsākt mācības un kļūt par lauksaminiecības enerģētikas inženieri.