Kā redzams Grīziņkalnā, šobrīd pie parka gar ielu no krūmiem palikušas pāri vien saknes, bažījoties, vai līdz vasarai tie vispār pagūs ataugt.
SIA "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" Rīdzenes iecirkņa vadītāja Ilze Pīrāga-Gremze skaidroja, ka tas ir ilgtspējīgs risinājums, lai dzīvžogu pilnībā atjaunotu, neizrokot krūmu. Nogriežot visus vecos dzinumus, pie reizes tiek izravētas un ar kompostu pabarotas apdobes, bet pirmos asnus dzīvžogā varēs pamanīt jau pavasarī.
Līdzīgi esot darīts arī Esplanādē, kur nu jau var redzēt svaigus un no jauna ataugušus krūmus. Esplanādē dzīvžogs šādi tika sēdināts 2021. gadā un nu jau ir izaudzis teju vai iepriekšējos izmēros.
Savukārt Grīziņkalna parka krūmi sasniegs aptuveni 50 centimetru augstumu pēc aptuveni četriem gadiem.
"Lai dzīvžogu izaudzētu blīvu, skaistu, to katru gadu paceļ pa nelielam gabaliņam, tad nogriež, tad atkal [paceļ] pa nelielam gabaliņam un nogriež un tā panāk biezu. Nav jau māksla vienā gadā dabūt dzinumu 50 centimetru garu, tas būtu pat šogad iespējams," skaidroja parka kopēji.
Tikmēr blakus esošajam dzīvžogam parkā Grīziņkalnā šobrīd tiek apgrieztas tikai galotnes, bet arī tos agri vai vēlu nogriezīs teju vai līdz ar zemi.
Pīrāga-Gremze skaidroja – kad ataugs līdz ar zemi nogrieztais dzīvžogs, tad varētu pienākt arī nākamo krūmu kārta.