Zemenes stādīt var gan agri pavasarī, gan vasaras beigās – augustā vai pašā septembra sākumā. Ja augustā zemenes plānots stādīt tajā pašā vietā, kur tās augušas šovasar, rūpīgi jāpārdomā, kā pareizi sagatavot augsni.
"Nopērkam kādu labas kūdras maisu, pārrokam to zemi tā riktīgi, ieliekam to kūdras maisu iekšā, ieliekam zemeņu mēslojumu. Vajadzētu vislabāk izvēlēties kālija magnēziju – tas ir ideāls mēslojums, ko tagad var likt un iestrādāt. Protams, ja ir kūtsmēsli, arī tas zemenēm ir vajadzīgs, vai kāds organiskais mēslojums, komposts. To visu augsnē riktīgi jāsastrādā," ieteica Rožukalne.
Savukārt Kaminska piebilda: "Un noteikti jāpieliek klāt kāds mikrobioloģiskais preparāts, piemēram, trihodermīns. It sevišķi, ja tur ir augušas vecās zemenes, to tad noteikti vajag – pat obligāti."
Mikrobioloģiskos līdzekļus, piemēram, trihodermīnu nevajag iestrādāt kopējā augsnē, bet gan ielikt katrā bedrītē, kurā paredzēts stādīt zemenes.
"Mēs pie zemeņu stādu tirdzniecības automātiski sakām – katrā bedrītē jāliek iekšā trihodermīns un tikai tad stāds.
Tas jau laicīgi ir jāizdara. Tāpat nestādām par biezu. Joprojām cilvēkiem ir liela putra galvā, vai jāatstāj 30 centimetri, vai 40, vai 50 starp krūmiem. Stādām platāk, nekā parasti! Jaunās šķirnes ir lielas, krūmi ir lieli, tātad 40–50 centimetri ir jāatstāj," aicināja Rožukalne.
Kaminska piekrita: "Liekas, ka tas stādiņš ir mazs, un tie jāsaliek ciešāk, bet tie 40–50 centimetri tā vien būs."
Tāpat dārzkopes uzsvēra nepieciešamību izvēlēties kvalitatīvu stādmateriālu. Bieži vien kvalitatīvi stādi ir svarīgāki labai ražai nākamajā gadā nekā perfekta augsnes sagatavošana.
"Neņemam stādus no veciem, aizaugušiem stādījumiem, no kaimiņiem, kas tos nezin kur savākuši. Tad nevar gaidīt kaut ko izcilu," atzina Rožukalne.