Botāniskā dārza oranžērijā šobrīd ierodas ne viens vien apmeklētājs, lai priecētu savas acis ar krāšņajiem augiem un sajustos teju vai kā tropiskajā klimata joslā.
Šobrīd apmeklētājus oranžērijā priecē krāšņie ananasi, kuri zied, un vienam otram jau sāk aizmesties augļi.
Oranžērijas vadītāja Zane Purne norādīja: "Ananasu var izaudzēt mājās, dzīvoklī. Tikai ir vajadzība pēc ļoti laba apgaismojuma. Teiksim, uz dienvidu puses loga, varbūt kādam ir stikla veranda vai siltumnīca, kur augs saņem ļoti daudz gaismas. Tas arī ir pamatā, lai pie mums izaugtu ananass."
Pamazām sāk ienākties arī banānu raža.
"Ja kādam ir vieta, tad mājās varam audzēt banānu. Ir vajadzīga ļoti augsta māja – 3–4 metri. Bet ir banānu šķirnīte, kura neizaug augstāk par diviem metriem, ļoti labi jūtas istabas temperatūrā 18–20 grādos, un reizi 5–6 gados dzinums, kurš ir izaudzis, noteikti uzziedēs un saražos ļoti garšīgus, maziņus banāniņus," skaidroja Purne.
Turpat blakus ienāk raža papaijām.
"Papaijas ienākas regulāri, mums ir četras šķirnes," norādīja oranžērijas vadītāja un piebilda, ka papaijas ir garšīgi augļi.
Ja ir interese, tad mājās ir iespējams izaudzēt arī kokvilnu.
"No sākuma balts ziediņš, tad viņš paliek tāds maigi rozā, un tad veidojas kokvilna," sacīja Purne.
Savukārt citrusaugļi zied un ražo teju visu gadu. "Ziemas laikā šis process ir drusciņ īsāks, jo tomēr gaismas nepietiek, neskatoties uz to, ka ir mākslīgais apgaismojums, bet katrā ziņā ļoti iespaidīgi. Cilvēkiem ļoti patīk apelsīni, mēs varam redzēt greipfrūtus. Greipfrūta augļi ļoti garšīgi, esam pagaršojuši. Citronus arī te varam redzēt," uzskaitīja Purne.
Apmeklētājus šobrīd priecē arī krāšņas alojas, bet kaktusiem – miera periods.
"Gulēšana viņiem ir vajadzīga tamdēļ, ka miera perioda laikā ieviešas ziedpumpuri. Nākot februāra beigām, martam, aprīlim uzzied. Ja šī miera perioda nav (8–10 grādi), arī nelaistīšana un nemēslošana, tad kaktuss skaisti augs, bet neziedēs," skaidroja botāniskajā dārzā.