Nolauztos augus atliek nogriezt, bet tos, kas lietus smaguma pieplakuši zemei, var mēģināt glābt ar pacelšanu un siešanu pie mietiņiem. "Kvalitatīvi ziedi vairs nepacelsies, bet, piemēram, delfīnijas, ja tām nogriezīs centrālo ziedu, dzīs atkal jaunus dzinumus un turpinās ziedēt tālāk," stāstīja Kaminska, piebilstot, ka kāršrozēm gan šāds paņēmiens nelīdzēs, jo tās ir trauslākas.
Līdzīgi var rīkoties ar hortenzijām. "Ja galiņi nedaudz noliekušies, tie pacelsies, bet, ja viss ir aplauzts, variantu nav – vienkārši jāgriež nost," pieļāva dārzniece.
Lietus ietekmē izgulties mēdz arī garās rozes, kuras tāpat var mēģināt balstīt ar mietiņiem. Savukārt nolauztos ziedus atliek tikai apgriezt.
Kaminska uzsvēra, ka pret lietus postījumiem dārzā vajadzētu gatavoties laikus, sienot tās pie mietiņiem: "Visas jūtīgās augstās puķes lietū var izgāzties. Tām jau pavasarī var nopirkt gatavus režģus balstīšanai vai pašam no lazdām izveidot trīsstūri, ko liek apkārt puķei un balsta zemē. Tas interesanti izskatās arī kā vides elements". Dārzniece piebilda, ka nekā citādi nodrošināties nevar, jo pret dabu cīnīties nav iespējams.
Raksts pirmo reizi publicēts LSM.lv 2020. gada 30. jūnijā.