Paņēmieni cīņā ar kailgliemežiem ir atkarīgi no tā, cik ļoti tie dārzu apsēduši. “Ir dažādas pakāpes. Salaspils botāniskajā dārzā Spānijas kailgliemeži ir parādījušies vienā stūrī – no rīta saskaita desmit divdesmit eksemplārus. Savukārt Pāvilostā un citās vietās cilvēki stundas, divu laikā salasa spaiņiem kailgliemežu,” situāciju komentēja Svilāns.
DAP direktors norādīja, ka viena no labvēlīgākajām vietām Spānijas kailgliemežu izplatībai ir mazdārziņu kolonijas: “Tur katrs savos kvadrātmetros ir karalis un pats izlemj, ko darīs vai nedarīs. Mazdārziņiem ir robeža, kur neviens nedarīs neko, un gliemeži varēs dzīvot ilgi un laimīgi”.
Ja kaitēkļu dārzā nav daudz, to apkarošanai var izmantot šādu metodi:
dārzā zemē ierociet šālīti, ielejiet tajā alu, uzklājiet virsū viļņotu virsmu, pa kuru kailgliemeži var līst. Gliemeži pulcējas tur, kur ir noēnojums un mitrums - dariet to dārza mitrākajā vietā.
Vaicāts, cik daudz alus jāizmanto, Svilāns ieteica liet, cik nav žēl.
Es ielēju puslitru. Divu stundu laikā bija daži kritušie, daži izturīgākie bija padzērušies un rāpoja ārā, tālu gan nebija tikuši, pieredzē dalījās dendrologs.
Ja kailgliemežu ir krietni vairāk, situācija ir nopietnāka un kaitēkļu vienkārša nolasīšana ar rokām vai “cienāšana” ar alu nederēs. “Var mēģināt tos iznīcināt ar vara un dzelzs preparātiem granulu veidā. Ir viens bioloģiskais preparāts, kas satur parazītiskās nematodes,” ieteica Svilāns, piebilstot, ka šo preparātu var mēģināt iebarot, pievilināšanai izmantojot alu, kam līdzekli apber apkārt.
Vairāk par Spānijas kailgliemežu apkarošanas paņēmieniem var lasīt šeit.