Vēl viens variants ir spraugas aizpildīt ar parketa tepēm, kas ir elastīgāks materiāls. Meistars atzina, ka būtu jāpatērē liels apjoms pildmateriāla, jo spraugas starp dēļiem mēdz būt lielākas par pieciem milimetriem.
Ja no koka grīdas izlīduši naglu gali, tos nevajag slīpēt nost.
Viens variants ir naglas iedzīt dziļāk un iedobumus mēģināt aiztaisīt ciet ar špakteli, ieteica Latvijas Amatniecības kameras namdaru amata meistars Klaids Kalniņš. “Ja grīdu noslīpē un novasko, man nebūtu pretenziju pret tādiem maziem caurumiņiem,” viņš sprieda.
Lindemanis norādīja, ka naglas jāiesit dziļāk. “Dēļus vienmēr sasēdina, saguldina atpakaļ, lai nebojā slīpmašīnas lentu, un slīpē pāri,” viņš skaidroja. Ko darīt tālāk, ir katra paša izvēle.
“Ir, kas naglu galus špaktelē ciet, piemēram, ar divkomponentu špakteli, bet jāskatās, citreiz pat var sanākt nesmukāk, ka špaktele lec ārā,” noteica meistars, piebilstot, ka aizšpaktelētās vietas attiecīgi jāpietonē, tāpēc svarīgi zināt, kāds būs grīdas gala tonis.
Raidījuma klausītājs Uldis dalījās ar savu pieredzi – dēļu grīdā naglas iedzina dziļāk un caurumus aizpildīja ar PVA līmes un koka skaidu sajaukumu un pēc tam pieslīpēja. Lindemanis to atzina par labu variantu. “Vēl var darīt tā, ka, ja ir iespēja dabūt to pašu veco dēli, izurbt mazas tapiņas un iedzīt vēl pār to naglu ar attiecīgu diametru. Tad iedzen tapu un saslīpē kopā,” pastāstīja Normunds, piebilstot, ka vēlams izmantot tieši tādu dēli, no kāda taisīta grīda, lai neatšķirtos tonis.