Kaut arī laiks ir pavēss, Straumēnu muižā jau jūtams pavasaris, zied pirmās narcises. Pirmajā lietoto mantu tirdziņā, kas iekārtojies Zaļajā zālē, lielu daļu vietas aizņēmušas latviešu grāmatas.
Mārīte Lasenberga: "Es tomēr neesmu tik stipra angļu valodā, lai varētu lasīt angļu romānus. Un tad es ļoti priecājos, ka es varu dabūt kaut ko arī latviski izlasīt."
Tatjana Miķelsone: "Mazbērniem "Džungļu grāmatu" nopirku, lai neaizmirst latviešu valodu! Mazākais jau ir vēl maziņš, mazākajam tikai gads un trīs mēneši. Bet lielākajam 12 gadi, bet runā tikai angliski, un gribas jau, lai šad tad arī kaut ko paskatās latviešu valodā."
Tirgotāja Anda Strautmane atzina, ka latvieši Lielbritānijā noilgojušies pēc latviešu grāmatām: "Dažām gan romantiskām, gan arī kriminālām." Arī apģērbs ir plašā izvēlē un par draudzīgām cenām, turklāt var arī pakaulēties.
Astrīda Stikāne: "Pēkšņi ieraudzīju šādas bikses un man viņas iepatikās! Vasarai. Šeit ir ļoti daudz labu mantu!"
Jolanta Vaičule: "Sen jau gribēju tādu dabūt, un šeit tieši tāda bija (rāda jostu ar latvisku rakstu). Pārējās mantas ir jau mašīnā aiznestas, un bija arī rokassprādzīte nopirkta ar tādu pašu latviešu rakstu."
Cena tirgošanās vietai nav noteikta, katrs aicināts ziedot tik, cik var atļauties.
Apģērbu tirgotāja Laura Liepiņa pastāstīja, ka daļu no sapelnītā atdos bērniem par skapju revidēšanu jauna apģērba iegādei. Savukārt "Straumēnu" bibliotekāre Inese Auziņa-Smita sacīja, ka visu sapelnīto naudu tērēs, lai turpinātu sūtīt grāmatas uz Latviju: "Tā ka tā nauda iet labdarībai. Un es tieku vaļā no drēbēm, kuru man ir kaudzēm mājās!"
"Straumēnus" atbalsta ne tikai Lielbritānijas latvieši, norādīja Daugavas Vanagu fonda valdes locekle Ella Oša:
""Straumēnu" stāsts ir aizkustinājis daudzus arī Latvijā. "Piebalgas porcelāna fabrika" sagādāja dāvaniņas tiem vecākajiem "Straumēnu" veidotājiem, padsmit cilvēkiem, ar viņu vārdiem uz krūzītēm un "Straumēnu" bildīti." Tas bija liels un iepriecinošs pārsteigums.
Plānots, ka šādi tirdziņi notiks regulāri, jo tā ir iespēja ne tikai iegādāties īpašas lietas un baudīt gardu zupu, bet arī satikt savējos.