8 olu krāsas, kas atradīsies mājās

Olas glīti var nokrāsot arī ar materiāliem, kas atrodami mājās. Krāsošanas izejvielas iespējams atrast gan ledusskapī, gan pieliekamajā, gan ārpus virtuves. Rezultāts jūs pārsteigs!

Sīpolu mizās 

Mizas liek katliņā, aplej ar aukstu ūdeni un 10 minūtes pavāra, lai šķidruma krāsa kļūst intensīvāka. Var mizas apliet un uzvārīt iepriekšējā vakarā, tad atstāt, lai šķidrums labi sakrāsojas, nākamajā dienā to uzvāra atkal, pieliek sāli, pielej etiķi un krāso olas.

Tējā

Tie, kuri šogad nav bijuši čakli mizu krājēji, var izlīdzēties ar olu krāsošanu melnajā tējā. Novārījumu taisa tāpat kā ar sīpolu mizām, beigās pievienojot sāli un etiķi. Tējas daudzumu var variēt pēc vēlmes – jo vairāk biezumu, jo stiprāks krāsojums. Tāpat izmēģināt var krāsošanu dažādās zāļu tējās.

Mellenēs, bietēs, spinātos

Ja pieliekamajā iekrājusies kāda melleņu ievārījuma burka vai sulas pudele, var pagatavot novārījumu, kas ļaus iegūt zilganas olas. Ievārījumu vai sulu sajauc ar ūdeni un uzvāra. Kad novārījums sasniedzis istabas temperatūru, iekšā liek olas, vāra un atdzesē. Tāpat olas var krāsot biešu sulā un spinātlapu novārījumā.

Violetajos kāpostos

Pavasarī veikalos vairāk sāk parādīties violetie kāposti. Kāpostu sagriež, aplej ar ūdeni, pielej etiķi, vāra 20 minūtes, atstāj ievilkties, lai krāsa kļūst intensīvāka. Ja biezumu pārāk daudz un tie traucē izvārīt olas, kāpostus no šķidruma izņem. Violeto kāpostu novārījumā izmēģiniet krāsot gan baltas, gan brūnas olas!

Lupatiņās

Krāsošana lupatiņās ir pavisam vienkārša – izvēlas krāsainu audumu gabaliņus, kas mazgāšanas laikā parasti iekrāso ūdeni, ietin tajos olas, nosien un liek tīrā ūdenī, kam nav pievienots nekas cits. Vāra līdzīgi kā sīpolu mizās. No auduma uz olas paliks raksts.

Papīriņos

Olu krāsošanai var izmantot arī dažādus krāsainus papīrus. Labi noder konfekšu papīriņi. Olas tajos ietin, nosien un liek vārīties tīrā ūdenī. No papīra krāsas ola sakrāsosies raiba.

Dažādas citas idejas

Olas var krāsot ar ķīmiskām krāsām. Bērniem prieku sagādās jau izvārītu olu krāsošana ar guaša un ūdenskrāsām, dažādiem zīmuļiem un flomāsteriem,  tikai tad šīs olas varat izmantot skaistam dekoram un dāvanai, ne ēšanai.

Olas var izdaiļot ar uzlīmēm, pašu izveidotām aplikācijām, skaisti apsiet ar krāsainiem dzīpariem un lentām, "iesēdināt" no papīra izveidotos groziņos un trauciņos. No sūnām vai zariņiem var pagatavot ligzdiņas, kurās ielikt olas.

Krāsojiet skaistas un stipras olas, lai varat uzvarēt visās olu kaujās!

Krāsošanas ieteikumi

Ir gan daži knifiņi, kas ļauj krāsai kļūt košākai un spilgtākai. Vispirms jāizvēlas olas – brūnas vai baltas. Iespējams, sīpolu mizu novārījums skaistāk daiļos brūnas olas, bet melleņu dūmakaini zilā krāsa lieliski izdosies, krāsojot baltās olas.

Vidēja izmēra olu verdošā ūdenī tur ne vairāk kā 10 minūtes, jo olas paredzētas arī ēšanai, ne tikai skaistumam. Lai krāsa būtu košāka, krāsojamam ūdenim iesaka pielikt sāli un etiķi. Vēl ieteicams olas apmēram četras vai piecas minūtes ūdenī vārīt, tad vārīšanu pārtraukt un atstāt tās karstā ūdenī vēl piecas līdz septiņas minūtes, lai krāsa kļūst košāka.

Olu krāsošanā liela nozīme ir raksta veidošanai. To var veidot, pieliekot pie olas zaļu lapiņu, krāsainu ziedu, auzu pārslas, makaronus, putraimus vai ko citu. Olas var notīt ar diegu, lentu vai krāsainu dzīparu, notītās vietas paliks gaišākas. Galvenais princips, lai klāt pieliktā lieta pie olas turētos cieši un neļautu krāsainajam šķidrumam pakļūt zem tās. Tāpēc ieteicams vispirms olu iemērkt ūdenī un tikai tad pielikt lapiņu vai putraimus, kas uz mitras virsmas labāk pielips, un tad visu cieši notīt. Tam var izmantot diegu, lentas, marli vai zeķes, galvenais, lai materiāls nav biezs un cieši pieguļ olai.

Ja olas krāso, liekot tās novārījumā bez ietīšanas, pēc izņemšanas ar adatu, naža galu, īlenu vai citu asu priekšmetu tajās var ieskrāpēt kādu rakstu.

Kad olas nokrāsotas, tad tās var apsmērēt ar speķa gabaliņu vai ar eļļā samitrinātu lupatiņu, lai olas kļūst spīdīgas un raksts labāk izceltos.

Materiāls LSM.lv pirmo reizi publicēts 2020. gada 10. aprīlī.

Svinam Lieldienas

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti