Rīta Panorāma

Stikla mākslinieces Martas Ģibietes trauslais "Labrīt!" nenotikušajā personālizstādē

Rīta Panorāma

Palīdzība dzīvnieku patversmēm. Telefonsaruna ar Ilzi Džonsoni

Rokraksts: kā tas veidojas un ko par mums atklāj

Grafoloģe: paraksts jāveido liels un plašs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Rokraksts veidojas no pirmā brīža, kad paņem rokās pildspalvu, LTV raidījumam "Rīta Panorāma" norāda grafoloģe, Mg., Psych. Anita Millere.

Lai izteiktu dziļu raksturojumu par cilvēku, vēlams rokrakstā skatīt vismaz 40 vārdu garu tekstu un katram burtam jāatkārtojas vismaz divas reizes. “Rokrakstu ietekmē cilvēki, kas mums ir apkārt, kā mēs uztveram pasauli. Tas viss ietekmē rokraksta struktūru,” uzsver Millere.

Rokraksta slīpums ir mainīgs un liecina par emocijām, skaidro grafoloģe: “Neliels slīpums pa labi parāda teicamas empātijas prasmes, draudzību, iejūtību. Ja ļoti steidzamies, slīpums parādīsies izteikti pa labi. Tas nozīmē, ka tad nevajag pieņemt nozīmīgus lēmumus un no citiem labāk turēties pa gabalu.”

Cilvēka paraksts ir unikāls gluži kā pirkstu nospiedumi. “Pēc paraksta mēs varam izdarīt vispusīgus spriedumus, bet tas nevar būt par pamatu rokraksta analīzei,” uzsver Millere. Parakstu ļoti bieži veido apzināti.  

Grafoloģe to iesaka veidot lielu un plašu: “Tam ir jābūt nedaudz lielākam par to, kāds  iepriekšējam cilvēkam, kas parakstījies, vai vismaz vienlīdz lielam.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti