“Grafoterapija ir ļoti laba pie depresijām, smagām grūtsirdībām, veģetatīvās distonijas. Mainot rokrakstu, var uzlabot atmiņu, pacelt pašvērtējumu,” skaidroja grafoloģe.
“Mainot vienu iezīmi, aiziet ķēdes reakcija – piemēram, cilvēks ir nolēmis pacelt pašvērtējumu un domā, ka viss pārējais paliks, kur bija. Nē, tā nav! Ļoti daudz kas mainīsies,” uzsvēra Millere.
Interesanti fakti par rokrakstu
Grafoloģes skaidrojums, ko par cilvēku liecina rokraksts un kādu ieteicams veidot parakstu.
Pamanot grafoterapijas iespaidā radušās izmaiņas, apkārtējie var uzskatīt, ka cilvēks kļuvis egoistisks. Taču šis iespaids var būt maldīgs, norādīja grafoloģe: “Cilvēks ir mainījis attieksmi pret pasauli, iespējams, nomainīs arī draugu loku. Var šķist, ka viņš kļuvis iedomīgs, bet, iespējams, beidzot cilvēks sāk sevi adekvāti novērtēt.”
Jāņem vērā, ka izmaiņas nenotiek tūlītēji. Lai panāktu rezultātu, nepieciešams rūpīgs darbs ar sevi. “Katru dienu ir jāraksta 15 minūtes tas, ko grafoterapeits ir ieteicis,” skaidroja Millere. Rakstot ar roku, tiek attīstītas ļoti daudz spējas – kritiskā domāšana, loģiskā spriestspēja, labākas komunikācijas prasmes un atmiņa. “Ar roku ir jāraksta,” uzsvēra grafoloģe.