Kāda sieviete pauda sašutumu par nebeidzamajām konteineru rindām Jūrmalas pludmalē, turklāt rudenī, kad cilvēku pludmalē tikpat kā nav. Iedzīvotāja satraucās, vai miskastes neliecina par pašvaldības nesaimnieciskumu.
"Vēlos vērst uzmanību uz Jūrmalas pilsētas administrācijas nesaimnieciskumu," savā vēstulē raksta kāda iedzīvotāja.
"Pludmalē atkritumu tvertnes ir saliktas pustukšas visā pilsētas garumā un tiek apbraukātas un "tukšotas" arī šobrīd, kad jūrā cilvēku praktiski nav.
Bezjēdzīgas, liela izmēra, neizmantojamas atkritumu tvertnes, un mēs visi par to maksājam! Nekad agrāk ar 20-50 metru distanci šāds atkritumu tvertņu fenomens nav organizēts. Tā ir tīrākā naudas izšķiešana!"
"Pludmales garums Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā ir gandrīz 25 km, kurā ir 11 oficiālas peldvietas, kuras ir apstiprinātas ar Ministru Kabineta noteikumiem, kuros ir stingri, konkrēti norādīti apsaimniekošanas principi, kas ir jāievēro," situāciju skaidroja Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļas vadītāja Zanda Sapronova. "Tai skaitā atkritumu konteineru izvietošana, to savākšana un iztukšošana. Katru gadu sezonā no 15. maija līdz 15. septembrim Jūrmalas pludmalē, visas pludmales garumā, tiek izvietoti orientējoši 165 atkritumu konteineri."
Pašvaldības pārstāve norādīja, ka atkritumu konteineru skaits un to tilpums neietekmē maksu, kas par atkritumiem jāmaksā.
"Jūrmalas pilsēta par atkritumu apsaimniekošanu norēķinās pēc svara. Tas nozīmē, cik mēs saražojam, par to arī mēs samaksājam. Ņemot vērā šo vasaru, kad bija tik ļoti liels apmeklētāju pieaugums pludmalē, ir jārēķinās un jāsaprot, ka šie konteineri ir izvietoti, ņemot vērā pieredzi, ņemot vērā plūsmu apmeklētāju," uzsvēra Sapronova.
Konteineri atbilstoši normatīvajiem aktiem sezonas laikā tiek tukšoti katru dienu. "Ir jāaizbrauc un jāapskatās atkritumu apsaimniekotājam un jāiztukšo konteineri vajadzības gadījumā. Bet vēlreiz uzsvars uz to, ka mēs nemaksājam par to reizi, kad viņi brauc, bet mēs maksājam tikai pēc tā, cik viņi ir savākuši un cik ir nosvēruši atkritumus," atkārtoja Jūrmalas pārstāve.
No 1. oktobra pludmales konteineri, kas atrodas tieši pludmalē, tiks aizvesti un atkritumu urnas būs pieejamas tikai centrālajās izejās uz jūru.
"Pēc pieredzes spriežot, būs arī ļoti daudz iedzīvotāju zvanu un neapmierinātība ar to, ka pludmalē nav šo konteineru. Ir ļoti duāli, ir iedzīvotāji, kuriem ir vajadzīgi šie konteineri un tādā izvietojuma biežumā, kādā tie ir izvietoti, un ir tādi, kuriem, protams, tas varbūt neapmierina," atzina Zanda Sapranova.