Dans Voļevahs ar ūdeni ir uz tu – viņš ir viens no 160 sertificētiem ūdens someljē pasaulē.
Voļevahs uzsvēra: "Ūdens ir vajadzīgs gan fiziskajai, gan arī mentālajai veselībai, jo smadzenes, tas ir mūsu kompjūters, kas sastāv no ūdens. Ūdens mums ir vajadzīgs pilnīgi visos [organisma] procesos – arī organisma termoregulācijā, kauliem un ādai, locītavām, lai tās visas darbotos, lai mugurkauls būtu veselīgs."
Izvēloties ūdeni, viņš mudināja, pirmkārt, saprast, vai tas ir:
- dzeramais ūdens,
- dabīgais avota ūdens,
- dabīgs minerālūdens.
Dzeramais ūdens pēc būtības var būt jebkurš – gan avota, gan krāna un pat no lietavām nācis ūdens, kura sastāvs ir mainīts. Piemēram, tas ir attīrīts vai tam ir pievienotas kādas sastāvdaļas – vitamīni, minerāli vai garša. Tikmēr dabīgo avota vai minerālūdens sastāvu pēc tā ieguves mainīt nedrīkst.
Svarīgs ir arī paša ūdens sastāvs, proti, kādus minerālus tas satur, kāds ir tā pH līmenis un mineralizācijas daudzums. Jāvērtē arī mērķis, kādam ūdens ir paredzēts, skaidroja Voļevahs, norādot: "Ja mēs gribam [to] lietot katru dienu, tad ūdenim jābūt viegli mineralizētam. Bet, ja mēs gribam, piemēram, pagatavot visgaršīgāko tēju pasaulē, tad mums jāskatās, lai tam būtu ļoti zems kalcija un magnija saturs."
Eksperts arī norādīja, ka vislabāk ķermeni atjaunot pēc sporta palīdzēs tāds ūdens, kura sastāvā būs vairāk magnija, nātrija un kalcija.
Viegla mineralizācijas pakāpe, kas ieteicama ūdenim, kuru dzeram ikdienā, ir līdz 500 miligramiem uz litru. To un arī citu nepieciešamo informāciju par ūdeni var apskatīt uz produkta iepakojuma. Taču šādus rādītājus ir obligāti norādīt vien uz dabīgā minerālūdens un dabīgā avota ūdens pudelēm. Tas tā ir tāpēc, ka dabīgā minerālūdens sastāvs atšķirībā no, piemēram, dabīgā ūdens, ir stabils visa gada garumā.
"Visiem pārējiem ūdens veidiem tas var mazliet mainīties gada griezumā atkarībā no sezonas un [tā], vai ir bijuši lieti, sniegs – tas viss ietekmē gruntsūdeņu uzvedību," stāstīja eksperts.
Ūdens someljē ikdienā priekšroku dod dabīgajam minerālūdenim. Tikmēr dzeramo ūdeni, kuram pievienotas dažādas minerālvielas, eksperts vērtēja skeptiski, skaidrojot, ka, piemēram, dabīgā minerālūdens sastāvā ir gan dažādi makro, gan arī mikroelementi. Savukārt iepriekš minētā dzeramā ūdens ar pievienotajām minerālvielām sastāvā ir tikai atsevišķi makroelementi: "Un tajā brīdī, kad mums ir tikai kaut kādi 5–6 galvenie makro un vairs nav 50 mikro elementi, tad šis ūdens principā jau pilnīgi citādāk iedarbojās, un tādu efektu, kā no dabīga produkta, vairs arī nevar sagaidīt."