“Nasdaq Riga” eksperte ieteica veikt ilgtermiņa investīcijas, jo tādējādi “visas krīzes situācijas jeb tirgus kritumi ir mazāk jūtami – ilgtermiņā tirgus ir augšupejošs”.
“Swedbank” Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons norādīja, ka nodarbošanās ar investīcijām nav domāta visiem, jo “ļoti daudzi "aiziet" ar kuņģa čūlu, domājot katru dienu par saviem uzkrājumiem, kā tie kāpj vai zaudē vērtību”.
Pastāv arī investīcijas, kurām nav intensīvi jāseko līdzi – ieguldot fondos, kuri nekoncentrējas uz straujiem attīstības tirgiem. “Tur atkal ņemt [naudu] ārā un iekšā, visticamāk, nebūs pareizi, jo varbūt ilgtermiņā tādā veidā zaudēsi vairāk, nekā vienkārši ieguldot un turot šo naudu investīciju portfelī,” sacīja Reinis Jansons.
“Vienmēr svarīgi atcerēties, ka finanšu tirgus jebkurā gadījumā asociējas ar kaut kādu risku un tas seko tēzei “jo augstāks risks, jo augstāka atdeve”. [..] Veids, kā šo risku samazināt, ir – diversificējot savu portfeli,” norādīja Laima Viškinte.
Eksperte ieteica neieguldīt visus līdzekļus vienā uzņēmumā, kā arī, ja esi akcionārs, vienmēr sekot līdzi informācijai, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu.
“Tas ir ļoti spekulatīva rakstura tirgus, jo skaidrs, ka tu pērc “Teslu” ar domu, ka būs kāds cits, kurš pēc kāda brītiņa nopirks dārgāk, samaksās vairāk nekā tu. Vienā brīdī, iespējams, tu būsi tas pēdējais, kurš samaksāja visvairāk, un neviens vairs negribēs pirkt dārgāk no tevis,” piebilda Jansons.
Tomēr ilgtermiņā uzkrājumus vienkārši ''turēt burciņā'' nav visai prātīgi, norādīja Jansons.