Diskusija «Lampā». Vai īsta zinātne ir nacionāla?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Zinātnieku starptautiskā sadarbība ir modernās zinātnes pamatā. Lai zinātnieki būtu veiksmīgi, viņiem ir jāspēj soļot pār robežām ar paceltu galvu. Diskusiju "Vai īsta zinātne ir nacionāla?" sarunu festivālā "Lampa" rīko Latvijas Universitāte un Radio NABA.

"Īpašumtiesības" uz zinātnieku darba augļiem mēdz pieteikt arī konkrētas nacionālas valstis, jo zinātnes nozaru un zinātnieku attīstība galu galā ir rezultāts arī noteiktas valsts zinātnes politikai. Tas rada spriedzi starp zinātnieka starptautiskajām ambīcijām un valsts vajadzībām. Vai Latvijā zinātnē pastāv šāda spriedze? Cik lielā mērā Latvijas zinātnē var novērot fenomenu, ka pravietis netiek cienīts savā tēvu zemē? Kāpēc Latvijas zinātniekiem, kas strādā citās valstīs, ir svarīgi uzturēt profesionālās saites ar dzimteni?

Par to komunikācijas zinātnes doktora Mārtiņa Kaprāna vadītajā diskusijā spriedīs Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes asociētā profesore, LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta vadošā pētniece, biedrības "Veselības projekti Latvijai" valdes locekle Signe Mežinska, LU Filozofijas un ētikas nodaļas docents Artis Svece un biologs Indriķis Krams.

KONTEKSTS: 

Sarunu festivāls "Lampa" Cēsīs notiks 9. un 10. jūnijā, daļu no festivāla diskusijām būs iespējams vērot arī tiešsaistē festivāla mājaslapā, kā arī daļai pasākumu tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā un teksta reāllaika transkripcija. 

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams šeit, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama "Google Play" vai "App Store". Sastādīt savu festivāla programmu būs iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti