Augšā un lejā pa nogāzi 14 reizes. Pirmie čempioni vertikālajā kilometrā – Švilpe un Kalniņš

Taku skrējēji Anete Švilpe un Gvido Kalniņš izcīnījuši pārliecinošas uzvaras pirmajā Latvijas čempionātā (LČ) vertikālā kilometra (VK) skrējienā, kas 7.augusta vakarā risinājās Cēsu puses Ozokalnā. Čempionātā bija sapulcējušies ap 70 dalībnieku, lai zem slēpošanas pacēlājiem 14 reižu dotos lejā un augšā pa stāvo nogāzi, kamēr tiek savākta 1000 augstummetru summa.

Augustā vēl gaidāma cīņa par LČ medaļām 10 kilometru asfalta skrējienā Piltenē, savukārt Jelgavā jūlija beigās Dmitrijs Serjogins un Jeļena Ābele truimfēja pašmāju čempionātā pusmaratonā.

Ozolkalns VK skrējējus uzņēma trešo reizi, taču pirmo reizi sacensībām bija valsts čempionāta statuss. Pērnvasar pasaules čempionātā (PČ) kalnu un taku skriešanā šajā distancē bija jāveic 7,1 kilometrs ar 1020 augstummetriem. Latviju Austrijas Alpos pārstāvēja Agate Armane, Gundega Heidingere, Edgars Daugulis, Kristaps Bērziņš, Andrejs Dmitrijevs un Jānis Mežiels. 

Šogad maija beigās Andrejs Dmitrijevs bija vienīgais Latvijas pārstāvis Eiropas bezceļu čempionātā Francijā, kur veica 7,8 kilometru skrējienu ar 980 augsummetriem. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ozolkalna kāpums ir 71,45 metri, tāpēc nepieciešamas 14 reizes, lai savāktu 1000 augstummetrus. Skrienot lejā un augšā 14 reizes, distances garums ir pie 11 kilometriem un labākie rezultāti ir tuvu stundai. Citviet pasaulē labākie rezultāti ir pat ātrāki par pusstundu, distances garumam esot piecu kilometru robežās. Aizpērn un pērn uzvarēja Kārlis Neimanis (0:59:21) un Andrejs Dmitrijevs (1:02:04). Abos gados sieviešu konkurencē ātrākā bija Jekaterina Gallamova (1:18:33 un 1:23:25), kura šoreiz palika savā mītnes vietā Francijas dienvidos. Šogad dalībnieku sastāvs bija spēcīgāks un kuplāks ne tikai LČ statusa dēļ, bet arī tāpēc, ka norises datums mainīts uz augsta sākumu no mēneša beigām, kad ne mazums taku skrējēju devušies izbaudīt Monblāna kalnu taku skrējienus.

Dalībnieku skaits pārsniedza piecus dučus un bija lielāks nekā abās iepriekšējās reizēs kopā. Katrs skrējējs startēja ar pusminūtes intervālu, reitingā spēcīgākajiem sacensības sākot pusstundu vēlāk nekā pirmajiem. Galvenais favorīts Gvido Kalniņš izvirzījās vadībā no pirmā apļa un pārējiem atstāja cīņu par otro vietu. Iepriekšējais trases rekords tika labots par vairāk nekā divām minūtēm (0:57:13). Par otro vietu cīnījās Jānis Kūms un Kristaps Magone, kuri VK sacensībās tikās pirms nepilniem diviem mēnešiem Siguldā, kad savās mājās 10 kāpumos Pilsētas trasē Kristapam Magonem patraucēja dažu dienu nesenais starts skarbajā Vilkaču maratonā (VM). Ozolkalnā vicelīdera pozīciju Jānis Kūms noturēja līdz trešajam aplim, kad palaida garām gan pērno uzvarētāju Andreju Dmitrijevu, gan Kristapu Magoni. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pieredzējušais Andrejs Dmitrijevs sāka prātīgi no devītās pozīcijas, taču, nonākot otrajā vietā, ilgi tajā nenoturējās. Pēc pieciem apļiem viņš kļuva lēnāks un devītajā palaida garām Kristapu Magoni, kurš izcīnīja sudraba godalgu (1:02:11). Pēdējos piecos apļos Andreja Dmitrijeva uzrādītie apļu laiki vairs nebija starp TOP10 un pirmspēdējā aplī piekāpās bronzas medaļniekam Jānim Kūmam (1:04:50). Aiz vīru labāko trijnieka bez nopietnas konkurences uzvaras laurus plūca sacenensību apritē pārliecinoši atgriezusies Anete Švilpe (1:05:44), krietni labojot iepriekšējo trases rekordu. Vēl pirms gada augustā taku skriešanas trenere gaidīja ģimenes pieaugumu, taču šogad augustu noslēgs ar nopietnām sacensībām Monblāna pakājē Francijā, kur būs vienīgā izliktā skrējēja no Latvijas.

Par desmit sekundēm no Andreja Dmitrijeva (1:05:54) atpalika Rubens Šulcs (1:06:04), kurš bija no 18. vietas pakāpies uz 9. pozīciju, taču noslēdzošajos trijos apļos uzrādīja trešo labāko laiku, finišā paceļoties vēl par trim vietām līdz 6.ailītei rezultātu protokolā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Dāmu sudrabu un bronzu ne bez cīņas sadalīja Estere Volfa (1:11:54) un Elza Bleidele (1:17:57). Noslēdzošajā aplī, kad visi demonstrēja ko spēj un izlika visu sataupīto enerģiju, vicelīdere uzrādīja otru labāko apļa laiku, atpaliekot tikai no jaunā rekordista Gvido Kalniņa, kurš pirms dažām dienām bija atgriezies no treniņnometnes Alpos.

Pieminēšanas vērts ir cēsinieces Karlīnas Kalējas (1:46:53) varoņdarbs, 14 kāpumus pieveicot astoņu gadu vecumā. Savukārt cēsinieks Jurģis Dāvis Gābers (1:55:21) distanci pieveica 12 gadu vecumā.

Piebilstams, ka pirms dažiem gadiem pandēmijas laikā VK varēja veikt Ozolkalnā individuāli un reģistrēt savu rezultātu starp citiem tā laikā izaicinājumiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Nākamais LČ medaļu komplekts, ko sadalīs skrējēji, būs 10 kilometru ielu skrējienā Piltenē 24.augustā. Nesenajā LČ pusmaratonā, kas jūlija izskaņā risinājās Jelgavā pārliecinoši uzvarēja Dmitrijs Serjogins (1:08:17) un Jeļena Ābele (1:19:22). Sudrabu un bronzu divu Kristapu cīņā šķīra dažu mirkļi, proti, 21,0975 kilometru distanci Kristaps Vējš-Āboliņš (1:11:40) veica par 18 sekundēm ātrāk nekā Kristaps Bērziņš no Kuldīgas (1:11:58). Dāmu konkurencē sudrabs un bronza tika maratonistei Anitai Siliņai (1:21:52) un Zanda Malančukai (1:24:56).

Bez Piltenes 10 kilometru skrējiena augustā gaidāmas vēl citas sacensības. Šajā nedēļas nogalē risināsies tradicionālais Kuldīgas pusmaratons, kas ir viens no celmlaužiem skriešanas popularitātes viļņa aizsācējiem. Nākamnedēļ Irbenē pie Ventspils sezonas piektajā posmā pulcēsies Stirnubuka dalībnieki. Septembrī gaidāms Valmieras pusmaratons un Siguldas kalnu maratons (SKM), savukārt oktobrī, kad sacensību sezona tuvosies noslēgumam, skrējējiem būs iespēja pārbaudīt sevi dubultmaratonā "Taisnais" un citos skrējienos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti