Atšķirīgais no "ChatGPT" un "Bing AI"
"Google" mākslīgā intelekta rīka galvenie konkurenti ir "ChatGPT" un "Bing AI". "The Verge" tehnoloģiju apskatā secināts, ka šobrīd "Bard" strādā ātrāk par abiem, bet tas varētu būt saistīts ar mazāku lietotāju skaitu. Visu trīs rīku iespējas ir līdzīgas.
"Bard" galvenās atšķirības – jautājumus sarunu robotam iespējams ierakstīt mutiski, turklāt arī latviski. Arī atbildes iespējams klausīties latviski.
"Google" veidotais rīks angliski arī uztver attēlus – tas atbildēs uz jautājumiem, kuros pievienoti attēli.
Kopumā "Bard" atbildes šķiet ierobežotākas, secināja "The Verge".
Kā sarunāties ar "Bard"?
Mākslīgā intelekta rīks "Bard" pieejams vietnē bard.google.com. Atverot sarunbotu, paziņojumā atgādināts, ka "Bard" sniegtās atbildes ne vienmēr būs precīzas, tāpēc tā darbību var uzlabot, sniedzot atsauksmi par saņemto atbildi.
Teksta lodziņā iespējams ierakstīt vai ierunāt jautājumu. Komunicēt ar robotu var latviski. Iespējams izvēlēties, kāda veida atbildi saņemt no "Bard": vienkāršāku, garāku, īsāku, profesionālāku vai neformālāku.
Sniegtajai atbildei līdzīgas tēmas iespējams meklēt "Google" lodziņā, kas parādās pēc atbildes saņemšanas. Tāpat iespējams novērtēt "Bard" atbildi ar "labi" vai "slikti".
Komunikācijas laikā "Google" ievāc datus par saraksti, atrašanās vietu, atbilžu novērtēšanu un informāciju par rīka lietošanu. Saraksti ar robotu iespējams arī dzēst.
Uzņēmums akcentēja, ka "Bard" nav "Google" meklētājprogrammas aizstājējs, bet drīzāk "meklēšanas papildinājums" – robots, ar kuru cilvēki var ģenerēt idejas un sarakstīties par dažādām tēmām. Tā mērķis ir palielināt produktivitāti, attīstīt idejas un veicināt zinātkāri.
Papildu funkcijas
"Google" šobrīd ir papildinājis "Bard" funkcijas, piemēram, tagad sarunbota atbildes var klausīties, kā arī tas atbildēs uz jautājumiem, kuriem pievienoti attēli.
Piemēram, iespējams pievienot bildi un lūgt robotam izdomāt asprātīgu bildes aprakstu, ziņoja "The Verge".
Šāda funkcija ir pieejama angļu valodā, bet drīzumā – arī citās valodās, norādīja "Google". Arī uzdotos jautājumus iespējams ierakstīt mutiski.
Uzņēmums solīja, ka mutiskas atbildes būs pieejamas vairāk nekā 40 valodās. Šobrīd atbildes iespējams klausīties arī latviski.
Sarunas ar "Bard" iespējams saglabāt un pārdēvēt, kā arī dalīties atbildēs ar citiem cilvēkiem. Iespējams arī mainīt "Bard" atbilžu signālu un stilu.
Pieejams arī Latvijā
"Bard" tika prezentēts februārī, bet pirmo reizi sarunbotu ASV un Apvienotajā Karalistē varēja izmēģināt martā. Tagad "Bard" ir pieejams visās valstīs Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEZ) un Brazīlijā, līdz ar to kopš 13. jūlija rīks pieejams arī Latvijā.