Ideja par viedo skandu bērniem radusies Lienes un Aleksandra Rogu ģimenē pirms diviem gadiem, taču intensīvi ar to strādāts vien pēdējā gada laikā.
"Tas ir daudz sarežģītāk, nekā bijām domājuši," atzīst jaunā uzņēmēja. Katrā no šīm iekārtām esot "Linux" dators, kas tādējādi radot iespēju uz tā bāzes būvēt vēl citus produktus. "Ceram, ka tā var būt centrālā iekārta bērnistabā" saka Roga. Ģimenei esot idejas, ka ap "Babbit" var veidot arī dejošanas paliktni, mikrofonu, karaokes sistēmu, kā arī bērnu Dj pulti. Tieši pults varētu būt viens no nākamajiem produktiem pēc "Babbit" palaišanas tirgū.
"Babbit" ideja bija arī bērnu istabās ieviest kvalitatīvu skaņu. Tieši agrīnā vecumā bērniem esot jutīgāka dzirde nekā vēlāk, taču klausīšanās paradumi atšķirīgi no pieaugušajiem. Bērniem var paiet par vairākas nedēļas, līdz viņi atskaņošanas sarakstā nokļūst līdz piektajai dziesmai. Viņi sākotnēji daudzas reizes klausoties pirmās dziesmas un tikai vēlāk sāk "nirt dziļāk", savos novērojumos dalās Roga. Tādējādi viņa cer, ka "Babbit" bērniem tik ātri neapniks.
Arī skandas dizains veidots ilgtspējīgi, lai bērniem paaugoties un pat pieaugušajiem tā arvien var būt aktuāla. "Babbit" šobrīd finansē Rogas no sava budžeta, arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sniegusi savu atbalstu, bet nākotnē uzņēmums cer piesaistīt ārējās investīcijas.
Ideja par “Babbit” rādās, jo Rogu bērni vēlējušies klausīties mūziku, paši rīkoties ar atskaņošanas iekārtu, bet visi diski tikuši saskrāpēti. Rezultātā bērni sēdējuši “Youtube” vietnē.
"Babbit" darbojas rotaļlietas ar tajās iestrādātu čipu vai speciālas kartītes novietojot uz speciālās skandas. Savukārt iekārtā ir iestrādāts čipa lasītājs un iekārta atpazīst, kādu saturu atspoguļot. Vecāki ir tie, kas šīm uzlīmēm piesaista saturu no “Spotify” vai kāda interneta radio. Tādā veidā jebkura rotaļlieta bērna istabā var kļūt par mūzikas atskaņotāju. Tām tiek piešķirtas balsis. Piemēram policijas automašīnai tiek piešķirtas sirēnas vai mazajai virtuvītei pannas čurkstēšanas skaņas.
"Babbit" ieslēgt un izslēgt, kā arī mainīt dziesmas varēs bērni no divu gadu vecuma. Īpaši tiek domāts arī par saturu, ko bērni klausās. Tāpēc tikšot piedāvātas arī īpašas audio listes, kuru veidošanā piedalījušies Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Kaspars Zaviļeiskis un Egons Reiters.
Jūlija sākumā Kopenhāgenā norisinājās starptautiskā konkursa "Creative Business Cup 2019" (CBC) fināls. Par pasaulē radošākā start-up uzņēmuma titulu un galveno naudas balvu starp 63 valstu dalībniekiem cīnījās arī inovatīvā mūzikas atskaņošanas iekārta bērniem "Babbit". Lai arī Latvija finālā neiekļuva, uzņēmums guva starptautisku atzinību un novērtējumu pasaules tirgus iekarošanai.