Koledžas draugi un inženerzinātņu studenti Ebens Baijers un Gavins Makentairs ir izteikti dabas draugi, un tam arī veltījuši vairākus savus kopdarbus, piemēram, izgudrojot mājas, kas ir videi draudzīgas un patērē tikai dabisko enerģiju. Taču viņus allaž bija nodarbinājis jautājums, kā aizstāt ar dabiskiem materiāliem plastmasu, kuru pasaulē tik daudz izmanto, bet, kura nesadalās un piesārņo vidi. Ebens Baijers uzauga lauku mājās, un viņa vecāki allaž devās uz mežu pēc malkas. Redzot sēnes uz koku mizas, viņam radās ideja.
"Man prātā palika tas, kā sēnes ir pieķērušās kokam un kā tās pieturas pie virsmas. Mēs atklājām, ka micēlijs zem redzamās daļas darbojas kā dabiskā līme. Un tad, kad vēlāk satikāmies ar Gavinu, es to atcerējos un mēs sapratām, ka varam paši izmantot šo dabas fenomenu un audzēt to kā izmantojamu materiālu," stāstīja Baijers.
Pēc vairākiem mēģinājumiem studentiem izdevās laboratorijā radīt sēņu micēlija ekvivalentu, un viņi sāka veidot no tā putaplasta aizstājēju.
Abi izgudrotāji patentēja savu veikumu un pēc augstskolas beigšanas nodibināja kompāniju. Amerikāņu idejas attīstījušās tik tālu, ka tagad no sēņu micēlija viņi gatavo ne tikai iepakojuma un izolācijas materiālus, bet arī dabīgās ādas aizstājēju, vates plāksnītes kosmētikas noņemšanai. Viņu veikums arī nominēts Eiropas Izgudrotāju balvai.
"Mēs redzam, ka plastmasas piesārņojums kļūst par šā gadsimta arvien lielāku problēmu, jo mēs kļūstam arvien atkarīgāki no plastmasas produktiem, piemēram, māju celtniecībā. Tāpēc mēs uzskatām, ka ir ārkārtīgi svarīgi meklēt nākamās paaudzes materiālus, kas aizstātu plastmasu," norādīja Makentairs. Izgudrotāji meklē partnerus visur pasaulē, iedrošinot, ka šī tehnoloģija ir ne tikai dabai draudzīga, bet arī naudas izteiksmē izdevīga.
Nākamais solis būšot pārtika, šobrīd pārbaudes procesā ir no sēņu micēlija gatavots steiks, jo micēlijs esot bagāts ar proteīnu un šķiedrvielām.