Barkāne ir pētniece RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūtā. Pievērsties zinātnei viņa vēlējusies jau bērnībā.
"Bērnībā es jau sapratu, ka mani īsti nesaista rutīnas dzīve, un sāku domāt, ka pētniecība, zinātne varētu būt man saistoša. Kā jau bērni – sākumā skatās zinātniskās fantastikas seriālus vai lasa fantastikas grāmatas, mani tas ļoti aizrāva. Tā tas viss turpinājās un izauga līdz universitātei," viņa skaidroja.
Arī kolēģi ir pārliecināti, ka zinātne ir Barkānes īstā vieta un viņai piemīt tās īpašības, kas nepieciešamas pētniekam.
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesors Sergejs Gaidukovs pauda: "Viņa bieži vien strādā ar radošu pieeju. Apveltīta ar lielu zinātkāri, uzdod sev jautājumus, meklē risinājumus. Spēj ar radošu pieeju atrisināt uzstādītos uzdevumus."
Savukārt RTU zinātniskā asistente Sabīne Briede norādīja: "Pats galvenais, kas man uzreiz nāk prātā ir, ka viņa ir ļoti izpalīdzīga. Nekad neatteiks palīdzību. Ar viņu ir ļoti viegli komunicēt. Tā ir otra viņas ļoti foršā īpašība. Viņa ir punktuāla, precīza, visu izdara ļoti precīzi. Viss ir laikā. Vienmēr savu darbu izdarīs līdz galam."
Savos pētījumos Anda Barkāne pievērsusies dabiskas 3D printeru tintes izgatavošanai.
Pati pētniece skaidroja: "3D printeru industrija balstās uz tintēm, kas taisītas no naftas bāzes. Mēs jau maģistratūras laikā gribējām uztaisīt tinti no dabiska avota. Izvēlējāmies sojas pupiņu eļļu, kuru, ķīmiski modificējot, iegūstam tādu, kas UV gaismā polimerizējas, un iegūstam cietu objektu."
Tālākie pētījumi parādīja, ka šis materiāls nav pietiekami izturīgs. Tāpēc tintei nanodaļiņu veidā pievienoja kaņepju celulozi.
"Mēs modificējam celulozes virsmu, lai uzlabotu saderību ar tinti un galā iegūtu labāku mehāniku," sacīja Barkāne.
Pētniece cer, ka nākotnē Latvijā radīto dabīgo tinti 3D printeru industrija izmantos visā pasaulē, drukājot gan dažādus dizaina objektus, gan lielas mēbeles, jo jaunā veida tintei piemīt koksni imitējošas īpašības.
Viņa arī norādīja: "Man manā darbā patīk, ka nav rutīnas. Vienmēr ir kāds jauns zinātniskais projekts. Ikdienā kā doktorantūras studentei un pētniecei sanāk pašai veikt pētījumus, sintezēt, printēt objektus, testēt viņus, analizēt. Sanāk strādāt ar studentiem, sanāk laboratorijas darbus vadīt vai diplomdarbus vadīt."
Runājot par saviem nākotnes plāniem, Barkāne stāstīja, ka divu gadu laikā ir jāpabeidz doktorantūras studijas, pēc kurām viņa noteikti vēlēsies arī turpmāk palikt zinātnē, jo viņai patīk šīs profesijas mainīgā darba vide.