Grāmatu mēnesis ir veltīts grāmatas daudzināšanai, apskatot dažādas tēmas – grāmatu rakstīšanas procesu, saturu un tā dotās gudrības, kā var radoši izmantot grāmatu doto informāciju paši mājās, kā to dara radoši cilvēki kino, teātrī, mākslā. Mācīsimies rakstīt, zīmēt un izgatavot paši savas grāmatas, iepazīt profesionālu grāmatu rakstītāju darbu, klausīties un skatīties autoru darbus, izdomāt stāstus. Ar idejām dalīsies arī profesionāli rakstnieki – Inese Zandere, lietuviešu autore Kotrīna Zīle, igauņu autore Rēli Reinausa.
Bērnu grāmatu nedēļa notiek sadarbībā ar Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivālu.
Mēneša ideju kalendārā parasti svētdienās aicinām bērnus un vecākus kopā gatavot gardumus. Bērnu grāmatu mēnesī iesakām pagatavot ko garšīgu, izmantojot recepti, ko var atrast pavārgrāmatā.
Darba gaita:
- Sameklējiet mājās esošās pavārgrāmatas. Ja tādu nav, dodieties uz grāmatu veikalu vai bibliotēku, varat arī izlīdzēties ar interneta publikācijām, piemēram, LSM.lv tēmu "Gatavojam kopā ar bērniem".
- Saskaitiet, cik pavārgrāmatu ir jūsu bibliotēkā.
- Kādas ir jūsu pavārgrāmatas - tajās ir viena veida ēdieni (dārzeņu, gaļas ēdieni, salāti, deserti utt.),\
- Kādas ir ilustrācijas - zīmētas, fotografētas va to nav vispār.
- Kādās valodās ir recepšu grāmatas.
- Izziniet, kā receptes grāmatā aprakstītas - vai vispirms dots nepieciešamo produktu daudzums, tad gatavošanas gaita, vai arī nepieciešamie produkti ir doti aprakstā.
- Ja gatavojat kopā ar bērniem, kuri vēl neprot lasīt, sameklējiet fotorecepšu grāmatas.
- Izvēlieties recepti, pagatavojiet to!
- Nofotogrāfējiet gatavošanas gaitu un uztaisiet paši savu fotorecepti ar aprakstu.
- Vēl noskaidrojiet - kad gatavojat ēdienu, pavārgrāmatu taču turat turpat virtuvē uz galda, lai varētu izlasīt recepti? Kā rīkojaties, lasot citas grāmatas? Vai tās ņemat līdz, kad darbojaties virtuvē? Vai lasāt grāmatas maltītes laikā?