Ģimenes studija

Kā rast balansu starp cieņu pret pašu tradīcijām un vēlmi svinēt aizgūtus svētkus?

Ģimenes studija

Mākslīgā intelekta līdzšinējā ietekme uz izglītības vidi un mācību procesu

"Ģimenes studija" dodas piedzīvojumā kopā ar kolēģu ģimenēm pa Vildogas upes ieleju

Nolikt viedtālruņus un doties dabā. Pārgājiens kopā ar Latvijas Radio ļaudīm

Latvijas Radio jubilejas noskaņās raidījums "Ģimenes studija" dodas piedzīvojumā un skan ārpus ierastā formāta, šajā portretā, dodoties dabā, iepazīstam divas radio darbinieku ģimenes - Zvejniekus un Pulles.

Lauri Zvejnieku klausītāji pazīst kā rīta programmas "Labrīt" ilggadējo balsi un vadītāju, bet Diāna Pulle ir Latvijas Radio juriste. Kopā ar savām ģimenēm viņi ir daļa no lielākas draugu kopienas, kas savulaik izveidojusies kā jaunu kolēģu bariņš. Tagad, kad visiem ir ģimenes, viens no iecienītiem atpūtas veidiem ir regulāri kopīgi pārgājieni dabā. Tāpēc saruna ar Lauri, viņa sievu Eviju un dēliem Miķeli un Vili, kā arī Diānu, viņas vīru Jāni un dēlu Jēkabu tiek ierakstīta bezceļu pastaigā pa Vildogas upes ieleju, aplūkojot skaistus smilšakmens atsegumus, meklējot Tildurgas kanjonu un sena pilskalna galā paslēpušos pazemes kambarus.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Lauris stāsta, ka galamērķis šoreiz izvēlēts tuvāk mājām. Ģimenes stāsta, ka ziemā un pavasarī dabā šādos pārgājienos dodas pat divas reizes mēnesī. Sāka ar tūristu takām, tagad vairāk dodas bezceļos. Informāciju par maršrutiem var iegūt dažādos forumos.

Bērniem kopā ir jautri, un tas arī ir viens no kopā iešanas iemesliem. Pirmie pārgājieni bērniem bija grūtāk veicami, tagad jau grūtības ir pārvarētas. Pārgājienu var baudīt, nolikt nost viedtālruņus un spēlītes.

Iešana dabā sākās kovida laikā, bērni bija mazi, sākumā maršrutu garums bija četri pieci kilometri, tagad kopā var pieveikt pat 20 kilometrus, 10 kilometru garš pārgājiens tādiem pieredzējušiem tūristiem nieks vien ir.

Grūtākais ir upes šķērsošana, kad pavasarī visi noģērbjas un šķērso upi. Arī kāpšana stāvajos krastos bērniem patīk. Miķelis pārgājienā gājis arī Polijas Tatros, gājis pat astoņas stundas dienā.

Parasti pārgājienā dodas vairāk par divām ģimenēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti