Jo labāki laika apstākļi, jo vairāk jauniešu aktīvi atpūšas Centra sporta kvartālā Rīgā. Jaunieši brauc pa rampām, sacenšas izveicībā, bet tikai daļai ir ceļu sargi. Retāk redzami bērni ķiverēs un vēl retāk pilnā ekipējumā. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe, runājot par bērnu traumatismu, īpaši izceļ tieši šo sporta kvartālu.
"Diemžēl ir šis centra sporta kvartāls ar ļoti jaukām rampām, un mēs, daudzi kolēģi, ejot garām šim laukumam, tiešām esam nobažījušies, jo praktiski visi bērni ir bez ķiverēm," uzsvēra Snipe. "Kad šo laukumu atvēra, diezgan stingri tika kontrolēts, ka ir jābūt ķiverēm, tad šobrīd acīmredzot nekādas kontroles nav un pārsvarā bērni tur ir bez ķiverēm."
Sporta kompleksa vadītāja Inese Ļubinska norāda, ka
darbinieki atbild par kārtību sporta laukumā, taču viņiem nav iespēju izkontrolēt drošības līdzekļu izmantošanu.
"Atgādinām, ka skeitparkā un velotrasē obligāti jālieto drošības ķiveres," šāds paziņojums ik pa laikam izskan no skaļruņa.
"Pie katriem vārtiem ir iekšējās kārtības noteikumi. Protams, ne vienmēr tie tiek izlasīti, tāpēc izmantojam šādus uzskates materiālus, kur ļoti skaidri parādīts, ko katrā trasē drīkst darīt," stāstīja Ļubinska. "Tagad ir jautājums, kāpēc šie noteikumi netiek ievēroti, neskatoties uz to, ka sporta kompleksa darbinieki regulāri kopējā apskaņošanā informē, ka tam obligāti ir jābūt."
Sporta kompleksa vadītāja norāda uz vecāku atbildību gan iegādāties aizsarglīdzekļus, gan uzstāt, ka bērniem tie ir jālieto. Bērnu slimnīcas virsārste uzskata, ka ar to ir par maz.
"Laikam arī ir jāvēršas pie atbildīgām amatpersonām. Pašvaldības policija, mēs ļoti aicinām arī jūs iesaistīties kontrolē, jo riski ir ārkārtīgi lieli," teica Snipe. "Droši vien pozitīvais piemērs bija brīvdienās Ādažos – ļoti daudz velobraucēju, visiem ķiveres, tā ka tas ir tiešām attieksmes jautājums."
Bērnu slimnīcas ārsti uzsver, ka, aktīvi atpūšoties, traumu risks ir liels, taču aizsarglīdzekļi var mazināt traumu smagumu un ķivere var pasargāt bērnu no galvas operācijas.