Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi sagaida pašus mazākos rēzekniešus. Jau tradicionāli gadu no gada sadarbībā ar Latgales Kultūrvēstures muzeju šeit organizētas radošas un interaktīvas Lāčplēša dienas izziņas aktivitātes.
"Visu ekipējumu viņi paši patausta rokās, paši pamēģina uzģērbt, paskatās, cik tas ir smags, cik tas ir ērts vai neērts, tad viņi saprot, cik mums ir viegli vai grūti visās mācību situācijās, kurās mēs trenējamies, esot mežā un tamlīdzīgi," pauda Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona pārstāve Evita Kozule.
Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessardze Līga Ivenkova stāstīja, ka "turpat dzīvoju Lūznavā un turpat tas bataljons un, man likās, ka tas būtu ļoti... gods, ka es arī tur esmu. Lūznavā dzimusi, Lūznavā dzīvoju."
Līga Ivenkova ikdienā ir arī militārā fotogrāfe un iemūžina Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona darbību. Tagad fotogrāfijas kā dāvana iedzīvotājiem valsts svētku laikā kopā ar Zemessardzes 32. kājnieku bataljona foto skatāmas kopīgā izstādē "Esmu karavīrs. Esmu zemessargs."
"Pārsvarā man patīk cilvēkus fotografēt, tieši viņu emocijas, jo emocijas ir ļoti neilgu brīdi. Tās asaras vai prieks, vai uztraukums, vai bailes. Tā ka, mežā dzīvojot, ir diezgan smagi. Cenšos iemūžināt tos mirkļus," skaidroja Ivenkova.
Kozule: "Fotogrāfijās parādām savu ikdienu mācību procesā, kā mēs gatavojam un pilnveidojam savas kaujas spējas un esam gatavi aizsargāt Latvijas valsti."
Muzeja mazie apmeklētāji iemācījās arī pareizi locīt sarkanbaltsarkanās Latvijas karoga lentītes. Daudzi uzsvēra, ka nesīs tās uz mājām māsām, brāļiem un vecākiem.