TIEŠRAIDE: Īpašo bērnu nākotne Latvijā

Latvijā ir vairāk nekā 3000 bērnu ar garīga rakstura invaliditāti, kuriem ir nepieciešamas īpašas rūpes, sākot no ārstu uzraudzības un terapijām līdz atbilstošai izglītībai. Šāda veida atbalsts prasa ievērojamus resursus, it īpaši no vecāku puses.

Diskusijā piedaloties ārstiem, nozares ekspertiem, NVO un lēmējvaras pārstāvjiem, apvienojot pieredzi un zināšanas, meklēs atbildes uz bērnu un vecāku aktuālajiem jautājumiem. Centīsies rast risinājumus, kas jaunajiem pieaugušajiem varētu palīdzēt pēc iespējas veiksmīgāk iekļauties sabiedrībā.

Diskusijā piedalīsies:

  • Dr. Ņikita Bezborodovs, bērnu psihiatrs, BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs
  • Prof. Māris Taube, Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents
  • Karīna Pētersone, Latvijas Autisma apvienības izpilddirektore
  • Ivars Balodis, Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" vadītājs
  • Mečislavs Maculēvičs, darba devēju pārstāvis, "Rimi Baltic" Personāla vadības direktors
  • Elīna Celmiņa, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece
  • Sanita Janka, Veselības ministrijas veselības aprūpes departamenta direktore
  • Olga Ozola, Izglītības un zinātnes ministrijas izglītības departamenta direktora vietniece iekļaujošas izglītības jautājumos.

Diskusiju vadīs žurnāliste un TV raidījumu vadītāja, producente Kristīne Garklāva.

Pēc 2023. gada datiem uz katriem 1000 Latvijas iedzīvotājiem ir 26 bērni ar invaliditāti (Labklājības ministrija: Personu ar invaliditāti skaits pēc invaliditātes grupas un funkcionālajiem traucējumiem valstspilsētās un novados 2021–2023). Psihiskie un uzvedības traucējumi (autiskā spektra traucējumi, šizofrēnija, garīgā atpalicība u.c.) ir vairāk kā 3600 bērniem Latvijā, un ikdienā viņiem nepieciešams vecāku un apkārtējo atbalsts.

Psihiskie un uzvedības traucējumi ietekmē ne tikai bērnu, bet arī visu ģimeni, it īpaši nākotnes perspektīvas. Ja bērns neiekļaujas izglītības iestādē, nesaņem nepieciešamo atbalstu, nereti kāds no vecākiem ir spiests pamest darbu, bet bērnam ar katru gadu samazinās iespējas apgūt prasmes, kas nepieciešamas neatkarīgai dzīvei un karjerai. Mums kā sabiedrībai ir svarīgi radīt drošu un iekļaujošu vidi, kurā bērns var attīstīt savas unikālās spējas un talantus, uz tiem būvējot savu nākotni, dzīvojot savu dzīvi, maksājot nodokļus un pilnvērtīgi piedaloties sabiedrības dzīvē.

Diskusiju par īpašo bērnu nākotni Latvijā organizē Latvijas Autisma apvienība kopā ar invalīdu un viņu biedru apvienību "Apeirons".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti