Jau šodien, 13. jūnijā, no plkst. 14.00 līdz 16.00 un sestdien, 15. jūnijā, no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks sarunas ar zoodārza izglītības kuratoriem par ekosistēmu mijiedarbību, sugu saglabāšanu un praktiska darbošanās darbnīcā, kuras laikā būs iespēja izveidot enričmentu jeb vides bagātinošus elementus, kurus pēc pasākuma dzīvnieku kopēji nogādās zooloģiskā dārza dzīvniekiem. Tāpat maziem un lieliem pētniekiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties dzīvnieku monitoringā, lietojot pētnieka ierīces un instrumentus, uzzinot par izpētes metodēm un pat pielaikojot speciālista apģērbu! Tiem, kuru kaislība ir krāsojamie zīmuļi, būs iespēja darboties ar Rīga ZOO darba lapām.
Paralēli darbnīcai 13. jūnijā plkst. 15.00 tie, kuri ieinteresēti uzzināt par Rīga ZOO nākotnes plāniem, aicināti noskatīties uzņēmuma attīstības plāna "Masterplan 2035" prezentāciju, izmantojot iespēju satikt un uzdot jautājumus Rīga ZOO valdes priekšsēdētājam Jānim Rudzītim un valdes loceklei Anetei Bilzēnai.
Meklējot atbildi uz jautājumu "Ko zinātnieki dara zooloģiskajos dārzos?", visas dienas garumā interaktīvajos ekrānos būs redzami dažādās zinātniskajās konferencēs prezentētie plakāti par zoodārza pētnieku veiktajiem pētījumiem un noskatāma 2023. gadā Rīga ZOO notikušās Zooloģisko dārzu dzīvnieku barošanas staptautiskās konferences ietvaros tapusī filma par dzīvnieku barošanu zoodārzā.
Savukārt svētdien, 16. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 16.00 programmas "Liec mani mierā" ietvaros Rīga ZOO izglītības speciālisti piedāvās sarunas par savvaļas dzīvnieku mazuļiem, to glābšanu un reizēm, kad labāk tos neaiztikt un kādos gadījumos vērsties pie zoodārza. Šajā dienā darbosies arī sietspiedes darbnīca, kuras vadītāja, Rīga ZOO grafiskā dizainere Māra Viška palīdzēs apdrukāt līdzpaņemtu apģērbu vai aksesuāru ar lakonisko un dziļdomīgo Rīga ZOO Roņu dienu saukli "Liec mani mierā", kas attiecināms uz roņu mazuļu netraucēšanu laikā, kad tie atpūšas pludmalē. Pašiem mazākajiem būs sagatavotas darba un krāsojamās lapas.
Līdzās sietspiedes darbnīcai darbosies kukaiņu izpētes stacija, kurā Latvijas Entomoloģijas biedrība ar stereomikroskopa palīdzību ļaus ielūkoties acīs mušai, kā arī rādīs snuķus, kas nepieder ziloņiem un ļaus saredzēt matiņus uz kukaiņu kājām, ar kuru palīdzību tiek veikta apputeksnēšana. Savukārt apputeksnētāju stendā varēs uzzināt par dažādajiem ziedmīļu veidiem, to pielāgojumiem un barošanos.