Rīta Panorāma

ĶTR arheologi kuģa vrakā atrod simtiem gadu senu porcelānu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Studenti rada interjera priekšmetus un spēles

Kā no nekā uztaisīt ko noderīgu. Studenti rada interjera priekšmetus un spēles

Lampas, kas veidotas no finiera atgriezumiem, spēle, kas palīdz apgūt ķīmiju, un no atkritumiem veidots galda organizators – tās ir tikai dažas no idejām, kuras īstenojuši Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta bakalaura studiju studenti.

Anete Podniece izstrādājusi gaismekļu kolekciju no finiera atgriezumiem. Šobrīd viņas un vēl citu Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta bakalaura studiju studentu darbi izstādīti apskatei interesentiem. "Es secināju, ka viņiem rodas salīdzinoši daudz atgriezumu. Mana ideja veicina aprites ekonomiku. Lietošanas vide ir guļamistabas, viesistabas. Ja palielina mērogu, tie var būt arī publiskie interjeri – viesnīcas, vestibili."

Studenti pie sava noslēguma darba strādājuši no septembra. Rezultātā ir tapuši dažādi oriģināli interjera priekšmeti un spēles.

RTU Arhitektūras un dizaina institūta direktore Māra Liepa-Zemeša skaidro, ka "studējošajam ir jāiziet viss process no pašas idejas, skices, materiālu analīzes, tirgus analīzes un jārada dizaina prototips".

Olga Čerņavska izveidojusi spēli skolēniem, kas var nākt talkā ķīmijas apguvē. "Skolēniem bieži vien rodas problēmas, ir grūti iegaumēt ķīmiskos elementus un īpašības. Spēle apvieno visas šīs lietas. Katrā kartītē atrodas ķīmiskais elements un asociatīvs zīmējums. Zīmējums paskaidro skolēniem, kur elements sastopams dabā vai kur tur lieto ikdienā. Otrā pusē atrodas 18 jautājumi par elementiem un atbildes."

Savukārt Jana Eglīte izveidojusi galda lampu, organizatoru, jeb, kā viņa pati saka, tā ir "kārtotne", kas nodrošina darba vietas apgaismojumu un kārtību uz galda.

"Manī pamodās praktiskais latvietis – kā no nekā uztaisīt kaut ko. Konstrukcijā ir izmantots ozola masīvkoks. Kupolam un organizatora kompozītmateriālā ir iekļauti organiskie atkritumi kā olu čaumalas un siens, par pamatu struktūrai ņemot pārstrādātu makulatūru," savu biznesa ideju raksturo Jana Eglīte.

Sākotnēji viņas ideja bijusi radīt ergonomisku apgaismojumu no dārgiem materiāliem, bet tad saskārusies ar finansējuma problēmā, kā rezultātā, pati smejoties, skaidro, ka nonākusi līdz atkritumiem un šādam interesantam un videi draudzīgam risinājumam.

Studentu  veidotos darbus ikviens interesents var aplūkot Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti