Pasākumā ar izstrādātajiem materiāliem iepazīstinās un par savām atziņām stāstīs projekta izstrādes komanda. Projekta autori arī dalīsies ar saviem secinājumiem un ieteikumiem metodisko materiālu ilgtermiņa attīstībai.
Materiālu atvēršanas pasākumam tiešraidē būs iespējams sekot līdzi LSM.lv.
Piedalīsies arī projekta partnerorganizāciju vadītāji un pārstāvji: Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, pārstāvji no Valsts izglītības satura centra, Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas prezidente Ludmila Belogrudova un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) prezidents Normunds Bergs.
Apzinoties skolotāju vajadzību pēc kvalitatīvi izstrādātiem metodiskajiem materiāliem, kas atbilst jaunajai, kompetencēs balstītajai mācību pieejai un kas ļautu, gatavojoties stundām, vairāk laika veltīt savu skolēnu vajadzībām, pirms gada tika uzsākts Valsts izglītības satura centra projekts, kuru īstenoja Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Fizikas skolotāju asociāciju. Nozīmīgu lomu projekta uzsākšanā spēlēja arī nozaru asociācijas, LETERA vadībā.
Projekta ietvaros ir izstrādāti stundu plāni visām 245 kursa "Fizika I" stundām kopā ar saistītajiem papildu materiāliem – uzdevumiem, nobeiguma darbiem, laboratorijas darbu paraugiem. Materiālu ļoti svarīga sastāvdaļa ir metodiskie komentāri, kas skolotājiem labāk palīdz izprast autoru redzējumu par to, kā stundas iekļaujas "Fizika I" programmā, kam jāpievērš papildu uzmanība un kā šīs stundas var pielāgot savas klases vajadzībām.
Materiālu komplekts iecerēts kā ļoti nozīmīgs atbalsts gan pieredzējušiem skolotājiem, gan jo īpaši jaunajiem skolotājiem un pedagogiem, kas māca fiziku, bet tā nav viņu pamatspecializācija.
Metodiskie materiāli tapuši ciešā sadarbībā ar vairākiem svarīgiem partneriem. LU pasniedzēji tika piesaistīti, lai pārliecinātos, ka fizikas tēmas ir atspoguļotas precīzi un fizikas mācīšanas didaktika atbilst starptautiskajiem pētījumiem un pieredzei. Savukārt vairāk nekā 45 fizikas skolotāji piedalījās materiālu aprobēšanā gan ikdienas darbā skolā, gan ikmēneša semināros. Aprobācijas gaitā skolotāji sniedza vērtīgas atsauksmes, kas tika iestrādātas materiālos. Svarīgi atzīmēt, ka sadarbība tiks turpināta – arī pēc publicēšanas autoru komanda metodiskos materiālus pilnveidos un uzlabos saskaņā ar lietotāju ieteikumiem.
Šis komplekts tiks arī aktīvi izmantots topošo fizikas skolotāju sagatavošanā, lai viņi būtu pēc iespējas labāk sagatavoti darbam klasē.