Grāmatā stāsta nobeigums nav uzrakstīts, bet attēlots ilustrācijās, un katram lasītājam pašam dota iespēja kļūt par detektīvu un izmeklēt pazudušās (vai atrastās – kā uz to paskatās) gulbja olas noslēpumu. Māksliniece Agate Lielpētere nav vienkārši ilustratore, viņa ir runča un citu varoņu līdzradītāja. Viņas īpašās spējas ir saskatīt neparasto ikdienišķajā un attēlot pārsteidzošo dzīvi smieklīgās detaļās, kuras ir aizraujoši pētīt gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Vēl kāds īpašs fakts. Grāmatas sižets nav no zila gaisa ņemts. Stāsts balstīts reālos notikumos. Pašas rakstnieces pagalmā patiešām pazudis rotaļu sivēntiņš, tā vietā uzradusies gulbja ola, un aizdomas kritušas uz lapsēnu, kurš gaišā dienas laikā, kad lapsām jāguļ, cierējis pa dārzu. Visa ģimene veikusi izmeklēšanu, un tās rezultāts (nu… mazliet piepušķots) pāraudzis grāmatā.
Grāmatas veidotāji cer un tic, ka stāsts mudinās bērnus iet laukā dabā un kopā ar grāmatas varoņiem minēt dabas aizraujošās mīklas.
Agneses Vanagas darbs "Pagalma enciklopēdija jeb Kas tad tas?" programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" vecuma grupā 5+ grāmata 2022. gadā ieguva pirmo vietu.
Pieejama arī e-grāmata.