Drošības jautājums, sākot jauno mācību gadu, ir pats galvenais, uzsvēra Krēziņa. Ar bērnu noteikti jārunā par bērna drošību, bērna ķermeņa drošību skolā un ārpus skolas. Nepieciešama preventīva saruna par emocionālo un fizisko vardarbību, ar ko bērni skolā saskaras, un jāpārrunā arī, kā bērns izturas pret citiem.
Krēziņa akcentēja, ka,
Bērni paši visbiežāk nerunā par problēmām, speciāliste iesaka ar bērniem runāt, darot dažādas lietas kopā, skatoties filmas vai citās situācijās, kad vecāki saprot, ka tas ir brīdis, kad var uzsākt sarunu par kādu tēmu, īpaši tas attiecas uz seksuālo jautājumu tēmu.visticamāk, pērnā gada problēmas turpināsies šajā mācību gadā, laikus jāsaprot, kā vecāki var palīdzēt bērnam, ko pats bērns var darīt, analizēt, kas palīdzēja pagājušajā gadā.
"Mēs nekad mobinga vai bulinga jautājumus nevarēsim atrisināt tikai sarunā, tā ir pieaugušo atbildība, lai tas nenotiktu," skaidroja Krēziņa. Sarunās par drošību ietilpst arī jautājums par bērna ķermeņa un cieņas neaizskaršanu. Daudzviet skolās vai interneta vidē tas tiek pārkāpts, tad tas ir pieaugušo jautājums, kā to risināt. Vecākiem jādodas uz skolu, jārunā, ko var darīt pedagogi un vecāki kopā, tas ir viens no svarīgākajiem aspektiem bērna labbūtībai skolā un ārpus tās, skaidroja speciāliste.
Tāpat speciāliste aicina vecākus saprast – doties bērnam līdzi uz skolu pirmajā skolas dienā vai nē – ja bērns izrāda ļoti skaidru nevēlēšanos, ka vecāki dodas uz skolu 1. septembrī, tad vecākiem vajadzētu palikt mājās. Kamēr bērns neceļ iebildumus, vecākiem vajadzētu būt klāt svētkos.