Grāmatu mēnesis ir veltīts grāmatas daudzināšanai, apskatot dažādas tēmas – grāmatu rakstīšanas procesu, saturu un tā dotās gudrības, kā var radoši izmantot grāmatu doto informāciju paši mājās, kā to dara radoši cilvēki kino, teātrī, mākslā. Mācīsimies rakstīt, zīmēt un izgatavot paši savas grāmatas, iepazīt profesionālu grāmatu rakstītāju darbu, klausīties un skatīties autoru darbus, izdomāt stāstus. Ar idejām dalīsies arī profesionāli rakstnieki – Inese Zandere, lietuviešu autore Kotrīna Zīle, igauņu autore Rēli Reinausa.
Grāmatzīmes
Grāmatzīmes var būt dažādas – kā grāmatā ielīmējamas piederības zīmes (mākslas darbi, zīmējumi), kā zīmodziņi vai vienkārši ieraksti grāmatā, kas norāda, kurš ir grāmatas īpašnieks – "Jāņa īpašums" vai "Šī grāmata pieder Annai".
Nepieciešams: Papīrs, rakstāmais, krāsas, līme.
Norise: Izvēlieties grāmatzīmes veidu – atcerieties, ka grāmatzīmju sagatavošanas un ielīmēšanas vai ierakstīšanas process nenorit ātri, to dara pamazām.
Ja esat izvēlējušies gatavot zīmodziņus, tad izdomājiet, uzzīmējiet to izskatu un dodieties pie meistara, kurš ko tādu var pagatavot.
Varat izmantot arī veikalos nopērkamos zīmodziņus, izvēlieties vienu, ar tā nospiedumu papildiniet ierakstu, kam pieder grāmata.
Ja esat izvēlējušies vienkāršāko veidu – ieraksta veikšanu, tad grāmatas iekšējā vākā ierakstiet, kam pieder grāmata.
Ielīmējamu zīmju izveidošanai varat uz papīra lapiņām uzrakstīt grāmatas īpašnieka vārdu, uzzīmēt zīmējumu vai uzlīmēt kādu aplikāciju.
Grāmatzīmes ilustrācija parasti raksturo grāmatas īpašnieku – tā var būt saistīta ar dzimtu, dzimtas vārdu, kādiem notikumiem dzimtas vai grāmatas īpašnieka dzīvē.
Grāmatzīme rāda grāmatas īpašnieka intereses, aizraušanās, talantus.
Varat izveidot vienu skaistu grāmatzīmi un izveidot kopijas.
Kad esat salīmējuši savās grāmatās grāmatzīmes, aiciniet to izdarīt arī draugus, tad varat mainīties ar grāmatām bez bažām, ka tās pazudīs.
Noderīgas idejas un informācija:
Raksta pirmpublikācija LSM.lv 2018. gada 5. februārī.