LSM tiešraižu ieraksti

Intervija ar Ivaru Selecki

LSM tiešraižu ieraksti

Mediņš: Katrs var būt labs vecāks

Mediņš: Mākslīgi netop par vecākiem

Andrejs Mediņš: Grūti būt par labu tēvu, ja pašam tāda nav bijis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 10 mēnešiem.

Bārbeles Zēnu pamatskolas dibinātājs Andrejs Mediņš “Dod pieci!” ekspertu diskusijā uzsver, ka mākslīgi netopam par tēviem vai mātēm, ir nepieciešama savas ģimenes pieredze. Arī tad, ja tā ir bijusi slikta, vecāki var mācīties būt par labiem vecākiem saviem bērniem.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Atbalsta programma “Plecs” aicināja ekspertus uz diskusiju par akcijas “Dod pieci!” mērķiem un to, kā sabiedrībā veicināt izpratni par bērnu audzināšanas pamatprasmēm, jo par vecākiem nepiedzimst.

Andrejs Mediņš, Romas baznīcas priesteris, kurš izveidojis un vada “Kalna svētību kopienu” un dibinājis Bārbeles Zēnu pamatskolu, kuras ikdienā aktīvi iesaistās zēnu tēvi, diskusijā varēja piedalīties ar savu skatījumu no skaudras realitātes.

“27 gadus strādāju ar atkarīgajiem,

kuriem kaut kur pasaulē mētājas puikas, mētājas meitas, mētājas pasaulē bērni.

Mērķis, kuru esam uzlikuši, ir ļoti svarīgs, bet ir jāsaprot, ka mākslīgi netopam par tēviem vai mātēm,” par savu pieredzi stāsta Andrejs Mediņš.

Viņš min reālu piemēru - bāriņtiesa sazinās ar cilvēku, kas ir Bruknā, lai aicinātu šo cilvēku mēģināt veidot attiecības ar bērnu.

“Biju priecīgs līdz brīdim, kad šo prieka vēsti paziņoja pašam tētim.”Tēva izmisums bija par to, ka viņš nezina, kuram no daudzajiem bērniem būs tētis. Viņš nebija priecīgs, ka atgūs bērnu.

Kad bija nomierinājies, tad teica:

“Es nezinu, ko nozīmē būt tēvam, jo es nepazīstu tēva sajūtas. Esmu uzaudzis uz ielas un baidos būt tāds pats tētis, kāds bija mans”.

Priesteris uzsver, ka par šo problēmu vajag runāt. Lai cik tēviem ir lielisks mērķis būt par labu tēvu, realitātē ne vienmēr tā ir: “Arī savā skolā varu novērot, ka labāk ir samaksāt, nevis būt kopā ar bērnu.” Tā tēvi nopērk mīlestību. “Neprasiet no manis laiku!” saka tēvi.

Ideja par izglītības programmu vecākiem ir atbalstāma, jo: “Mēs visu laiku esam mēģinājuši cīnīties ar sekām – mainīt bērnu; tas ir neiespējami, ja vispirms nesākam ar ģimenēm, ar vecākiem.”

 Šis ir brīdis, kad var runāt nepārmetot un mācīties būt kopā ar savu bērnu.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti