Kultūras ziņas

Jāņa Pauļuka gleznas Nacionālajā mākslas muzejā

Kultūras ziņas

Atklāta tēlnieces Vijas Ilzes Dzintares jubilejas izstāde

"Arturs un Apaļā galda bruņinieki" Leļļu teātrī

«Arturs un apaļā galda bruņinieki» – Leļļu teātra jaunums mazajiem skatītājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas Leļļu teātris, kas savas ēkas remontdarbu laikā pagaidu mājvietu ir atradis Rīgas Latviešu biedrības namā, rīt aicinās mazos skatītājus uz jauna iestudējuma pirmizrādi – teātra jaunpienācēja režisora Edgara Niklasona iestudējumu “Arturs un apaļā galda bruņinieki”. Tas ir stāsts par 6. klases skolēniem, kuriem ekskursija muzejā pārvēršas neaizmirstamā piedzīvojumā.

Uz Rīgas Latviešu biedrības nama Lielās skatuves rit Leļļu teātra jaunās izrādes “Arturs un apaļā galda bruņinieki” mēģinājums. Izrādes veidotāji atdzīvinās leģendu par bruņinieku laikmetu, savijot to ar mūsdienu pasaulē populāro izlaušanās istabu – lai izkļūtu no slēgtas telpas, ir jāatrisina noteikts skaits uzdevumu.

“Šī konkrēti nav nemaz tāda leļļu teātra izrāde, šī ir dramatiskā teātra izrāde vairāk. Tajā laikā, kad viņa tapa, mēs paši bijām izslāpuši pēc smiekliem un pozitīvām emocijām un tāpēc viņu kā situāciju komēdiju arī veidojām.

Stāsts ir par mūsdienu jauniešiem, sestās klases skolēniem, kas ierodas viduslaiku muzejā un iziet cauri dažādiem pārbaudījumiem un tādā veidā pārvar savas bailes un kļūst par labiem draugiem,” par izrādi un tās tapšanu stāsta režisors Edgars Niklasons.

Izrāde mudinās meklēt atbildes uz jautājumiem – kā noticēt sev un kļūt par varoni? Ar ko atšķiras varoņi un varonība mūsdienās no tās, par kuru stāsta leģendas?

Leļļu teātra aktieris Matīss Millers akcentē, ka izrāde ir par jauniem bērniem, kas caur muzeja spēli pārvar savas bailes: ''Es spēlēju Arturu, un viņš pārvar visā šajā procesā savu kautrīgumu un ir spējīgs sevī atrast jaunu spēku pieaugt vairāk.''

“Man ir tā, ka es esmu mazais neģēlis, kuram viss ir vienalga, un viņš mētā tādu kruto, bet patiesībā viņš to dara, jo viņam nav savējo apkārt, un tad izrādes laikā visi arī top par savējiem. Man tāda loma nav bijusi, tāpēc baigi patīk. Mēs meklējam tādus atpazīstamus bērnu tipus, kādi šodien eksistē skolās, visiem ir savas problēmas un arī bērniem,” savu darbu izrādē komentē aktieris Rihards Zelezņevs.

Aktrise Lienīte Osipova piebilsts, ka “bez tam izrādes sākumā viņi nav draugi, viņi ir pilnīgi pretēji un diametrāli atšķirīgi, bet nonāk apstākļos, kas viņus mudina sakomunicēt, sadraudzēties, veikt kopīgus risinājumus un šķēršļus, lai nonāktu pie mērķa, – tikt laukā. Bet kad nonāk, tad negrib vairs, ieiet azartā, viņiem tas patīk.”

Jau rīt iestudējums piedzīvos pirmizrādi, bet šodien vēl tiek pielāgota gaisma un skaņa, arī aktieri vēl nav īstajos kostīmos. Jauniešiem tās būs skolas formas. Un kā jau bruņiniekiem – katram arī atšķirīgs, kāda noslēpuma apvīts zobens.

“Mums šodien ir pirmais mēģinājums šeit, uz šīs skatuves Lielajā zālē, viņa ir daudz plašāka un vizuāli daudz atšķirīgāka nekā Leļļu teātra lielā zālē, bet šai izrādei, ņemot vērā, ka vide ir muzejs, šī zāle ir ideāli piemērota, un tas mums palīdz,” uzsver aktrise Elīna Bojarkina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti