Diemžēl, ir ļoti daudzi bērnu, kas runā par to, ka viņi neredz dzīvei jēgu. Viņi izjūt diezgan lielu trauksmi par savām ikdienas aktivitātēm.
Ir ļoti daudz bērnu, kuri nodara sev pāri. Un tā ir tāda tendence, kas iezīmējās jau pagājušajā mācību gadā – situāciju raksturo VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.
Visbiežāk bērnam ir nepieciešama vienkārši saruna. Saruna, kurā viņu uzklausa. Speciālisti saka – uzmanība jāpievērš bērna uzvedības izmaiņām. Ļoti svarīgi, ka bērns nebaidās runāt ar vecāku, un gluži kā pieaugušo attiecībās – nepieciešama savstarpēja uzticēšanās.
“Vecāki saprot, kā rīkoties, ja bērnam ir lauzta roka vai kāja, bet nereti vecāki nepamana un nerīkojas, kad bērnam ir salauzta sirds. Nereti ir tā, ka vecāki vēršas pēc palīdzības, kad jau ir par vēlu, kad šīs problēmas ir ieilgušas,” pauž Amanda Vēja.
Kad problēmas ieilgušas, tās atrisināt kļūst grūtāk, tāpēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija iedrošina arī vecākus zvanīt uzticības tālrunim.
“Bērnam ir grūti šo palīdzību lūgt. Un jāsaka, bērniem ir diezgan lielas bailes par to, ko vecāki teiks. Arī tādās ļoti nopietnās situācijās bērniem ir bail,” skaidro Amanda Vēja.
Uzticības tālrunim 116111 var zvanīt jebkurš. Tas darbojas visu diennakti, un tālruņa līnija ir anonīma. Ar speciālistiem iespējams sazināties arī čata logā mājaslapā uzticibastalrunis.lv.