Neviens tā īsti nezina, kāpēc Harijam Katliņam galvā ir katliņš. Bērni ik dienu, ieraugot viņu iznākam no mājas, pilnā rīklē kliedz: "Katliņpauris! Katliņpauris!".
Iespējams, katrā ciemā vai pagalmā dzīvo kāds īpatnis, ko bērni mēdz apcelt. Leļļu teātra režisoram Edgara Niklasonam kaimiņos dzīvoja vīrs ar katliņu galvā. Tas iedvesmojis sacerēt stāstu "Katliņpauris" par vīru Hariju Katliņu un par delveriem, kas mēģina ielauzties viņa mājoklī, lai atņemu pašu dārgāko – katliņu.
Katliņpauris simbolizē kaut kādā ziņā daļu sabiedrības, tādi cilvēki jau ir mums apkārt, kas baidās no tagadnes, dzīvo pagātnē, un ir vajadzīgi citreiz ārēji impulsi, lai viņi saņemtos un ietu dzīvē uz priekšu, izrādes varoni raksturo režisors un dramatizējuma autors Edgars Niklasons.
Neparasti, bet Katliņpaura lomā iejūtas aktrise Dace Vītola.
"Man bija vecpaps, kurš bija tāds savrups, viņš runāja tikai tad, kad bija galēja nepieciešamība, un es nevis no viņa baidījos, bet es viņu ļoti respektēju. Viņš tā sadalīja visu kā ar nazi, kā arī Katliņpauris to dara. Te ir lelles, kas simbolizē viņa attieksmi, viņa redzējumu uz tiem bērniem – nav jau neviena tur ne žurka, ne balodis, ne vārna, tur ir sīkie, kas viņam asociējas: žurkulēns, un tā kā tāda vārda, balodis. Un tad, kad viņš viņos ierauga bērnus, tad arī ierauga bērnus, tad tie dzīvnieki pazūd," pauž aktrise Dace Vītola.
Aktieris Rihards Zelezņevs uzsver, ka tēlos "ļoti daudz mēs likām no savas pieredzes, no visas manas pieredzes. Kad sākām iestudēt, es atcerējos vienu, otru, trešo, ceturto piedzīvojumu, kad dzīvojos pa pagalmu ar bērniem."
Līdzīgi strādājis aktieris Miķelis Žideļūns.
Aktieris Matīss Millers uzsver, ka viņam vērtīgākais ir tas, ka ''jebkurā, arī jauniešu un bērnu barā, arī pieaugušajiem sanāk tā, ka reizēm kādu apceļ. Un tad priekš manis tā tēma ir saprast, ka nav forši citu apcelt… tad beigās var sanākt lielas sekas ne pārāk patīkamas.''
Lai izprastu Leļļu teātra izrādi "Katliņpauris", ieteicams vest bērnus, sākot no septiņu gadu vecuma, bet izrādi apmeklē arī daudzi jaunāki skatītāji.
Izrādē māca, ka cilvēks spēj mainīties un kļūt labāks, māca sadarboties un izprast svešādo.