Rīgas centrā kioskā strādā Olga. Tur viņa arī dzīvo, un sen nav bijusi ārā. Olgas ģimene ir pastāvīgie pircēji, bet viņas fotoalbumā nav nevienas drauga vai radinieka bildes. Tikai jūra. Tas ir stāsts par animācijas filmu autores Anetes Meleces radītajiem varoņiem, kuri ir sākuši dzīvot arī uz Latvijas Leļļu teātra skatuves.
Pirms astoņiem gadiem Anete Melece par Olgu un kiosku radīja šo filmiņu. Pirms pāris gadiem pie skatītājiem nonāca arī Meleces komiksu grāmata ar tādu pašu nosaukumu. Līdzīgi kā filma arī tā turpina saņemt starptautiskas godalgas, ieskaitot pagājušajā nedēļā piešķirto prestižo Pītera Pena balvu literatūrā. Meleces radīto vizuālo estētiku uz Leļļu teātra skatuves ir pārnesusi topošo scenogrāfu un mākslinieču apvienība “Grāfienes”.
Apvienības “Grāfienes” māksliniece Dace Ignatova pauž, ka stāsts nav komisks, bet ar bērniem var par šo tēmu runāt. Ar bērniem jārunā par to, ka cilvēkam ar sevi nav viegli sadzīvot.
Leļļu teātra skatuves versijā Meleces stāstam pievienojies jauns varonis Antons. Viņš palīdz Olgai un arī skatītājiem izprast izjūtas, ar kurām viņa ceļas, strādā un sarunājas ar citiem.
Dramaturģe Ance Muižniece uzsver materiāla aktualitāti pandēmijas laikā – varone Olga ir izvēlējusies pašizolēties labprātīgi.
“Katram savs kiosks. Visas daudzīvokļu mājas pilnas ar kioskiem. Skaties, kurā logā gribi. Autore trāpījusi tēmā,” darba aktualitāti raksturo aktrise Dace Vītola.
Šis stāsts reizē ir arī par cerībām, kuru īstenošanai katra cilvēka dzīvē reiz pienāk gaidītais brīdis. Tāds pienāks arī Leļļu teātrim, kad “Kioska” pirmizrāde notiks ar skatītājiem un būs iespējams to izrādīt arī citviet Latvijā.