Konferencē «Skola 2030» izvērtēs aizvadītā mācību gada pieredzi un tehnoloģiju lomu izglītībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

16. un 17. augustā tiešsaistē skolotājus un izglītības entuziastus aicina uz "Skola 2030" gadskārtējo konferenci “Logos: tehnoloģijas labākai izglītībai”, tajā izvērtēs aizvadītā mācību gada pieredzi, notiks ideju, pieredzes apmaiņas un diskusiju forums par tehnoloģiju lomu izglītībā pašlaik un nākotnē, paziņojumā presei informēja pasākuma organizatori.

Konferencē izvērtēs aizvadītā mācību gada pieredzi ierobežojumu un mainīgas situācijas apstākļos, tostarp mācīšanos attālināti, iedvesmosies no inovatīvu skolu, skolotāju un skolu vadītāju – gan Latvijas, gan ārvalstu – Austrālijas, ASV, Dānijas, Igaunijas, Austrijas pieredzes, darbnīcās vēros skolu pieredzes demonstrējumus. Savā pieredzē dalīties pieteicies 91 runātājs no vairāk nekā 70 skolām.

Konference domāta visu vecumposmu un mācību priekšmetu izglītības praktiķiem pirmsskolu, vispārizglītojošo un profesionālās izglītības skolu skolotājiem, vadītājiem un metodiķiem, kā arī rīcībpolitikas veidotājiem.

Konferencē ar priekšlasījumiem piedalīsies ārvalstu viesi:

  • Džals Mehta, PhD, izglītības profesors ASV Hārvarda Universitātes Izglītības koledžā, stāstīs par labas skolas pazīmēm un mācīšanos iedziļinoties;
  • Mišels Rezniks, PhD, izglītības profesors no Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (MIT), kurš pēta jaunās tehnoloģijas un iespējas tās lietot radošā mācību procesā kā viens no vizuālās programmēšanas valodas un kopienas Scratch veidotājiem, ko pašlaik lieto miljoniem bērnu un jauniešu visā pasaulē, stāstīs par četriem principiem, kas ir radošas mācīšanās pamatā.

Pašmāju eksperti:

  • Konferencē dzirdēsim Zandu Rubeni, Dr. paed., LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesori, kura runās par tā dēvēto digitālo paaudzi mūsdienās izglītības kontekstā;
  • Lindu Danielu, Dr. paed., LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāni, jaunās studiju programmas “Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai” vadītāju, kura stāstīs par tehnoloģiju bagātinātu mācīšanos;
  • Zani Oliņu, PhD, "Skola 2030" mācību satura ieviešanas vadītāju, kura iepazīstinās ar digitālo dimensiju mācību saturā un procesā.


Programmā kopumā būs sešas diskusijas, pieci priekšlasījumi un 70 darbnīcas, no kurām katrs var izvēlēties un izveidot savu programmu atbilstoši interesēm un vajadzībām. Visām prezentācijām angļu valodā būs nodrošināti subtitri vai sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Diskusijās runās par to, ko var un ir vērts iemācīties skolā, par pārmaiņām līdz ar attālināto mācību pieredzi, kā arī par to, kā ar tehnoloģijām iespējams paplašināt mācīšanās pieredzi katram skolēnam.

Diskusiju dalībnieku vidū būs vairāku Latvijas skolu pārstāvji un vadītāji (Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktors Oskars Kaulēns, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, Druvas vidusskolas direktors Sergejs Beļkevičs u. c.), Ieva Ilvesa, Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos, uzņēmēji (Juris Binde, LMT prezidents, Anna Andersone, "RigaTechGirls" vadītāja, u. c.), kā arī augstskolu profesori un pētnieki (Sandra Sebre, LU profesore un pētniece, Andris Anspoks, LU Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks, u. c.)

Satura virzieni un #mirkļbirkas. Lai palīdzētu orientēties programmā, katrai satura vienībai atradīsiet apzīmējumus, kas norādīs, kam diskusija, darbnīca vai priekšlasījums primāri varētu būt noderīgs. Uz to norādīs #mirkļbirkas, kā arī četri tematiskie virzieni; jomas (kā tehnoloģijas izmantot, apgūstot saturu un caurviju prasmes), pieeja (kā īstenot mācību procesu, izmantojot tehnoloģijas), piekļuve (kā izglītības tehnoloģijas var palīdzēt iekļaut katru bērnu), organizācija (kā ar tehnoloģijām efektīvāk pārvaldīt izglītības iestādi).

Ieteikumi sesiju izvēlēm:


Galveno runātāju priekšlasījumus un diskusijas ikviens varēs vērot arī tiešraidē. Tiešraides programmu skatieties šeit ; lejuplādējama pdf versija:

Dokumenti

“Logos: tehnoloģijas labākai izglītībai”

Lejuplādēt

508.93 KB


 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti