Ratinīka pauda:
“Diemžēl varu teikt, ka izglītības kvalitāte cieš, problēma saistīta ar nevēlamu vecāku ietekmi.”
Ar nevēlamu vecāku ietekmi Ratinīka raksturoja to, ka daudziem jauniešiem vecāki pārlieku palīdzēja veikt pārbaudes darbus un dažādus citus skolas uzdevumus pavasara posmā. Līdz ar to atzīmes ir augstākas, bet zināšanas diemžēl nav labākas.
“Veicot nelielu pedagoģisku eksperimentu, es diagnostikas režīmā atkārtoti lūdzu izpildīt pārbaudes darbu, ar ko jau mēs noslēdzām mācību gadu latviešu valodā. Procentuāli rezultāti ļoti daudziem bija krietni zemāki, kas liecina, ka viņi neveica šo darbu patstāvīgi,” ar pieredzi dalījās Iveta Ratinīka.
Jebkuri sagatavoti videomateriāli ir tikai papildu līdzekļi, tie neaizstāj normālu klātienes izglītības procesu, kurā skolotājs individuāli vēršas pie bērna un izskaidro viņam neskaidro. Par to jādomā, lai palīdzētu jauniešiem ar mācīšanās grūtībām.
Īpaši uztrauc 9. un 12. klašu izglītojamie. “Mudinām skolu vadību domāt par modeļu izvēli tālāk. 9. un 12. klasēm vajadzētu maksimāli daudz kontakta iespējas ar skolotāju, apzinoties viņu īpašo situāciju skolu beigšanā un domājot par to, kā tas ietekmēs viņu tālāko nākotni un studiju iespējas,” uzsver Ratinīka.
Šonedēļ, lemjot par attālināto mācību pagarināšanu 7.–12.klasēm, valdība nepieņēma kādu lēmumu attiecībā uz vecāku tiesībām izvēlēties, ka viņu 1.–6.klases bērni var neapmeklēt skolu klātienē, bet mācīties attālināti.
KONTEKSTS:
Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un ne visiem apmaksās Covid-19 testus.
Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.
No 30. oktobra – stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, un privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300. Skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks vismaz līdz 15. novembrim.
Plānots arī pakāpeniski palielināt koronavīrusa analīžu jaudas aptuveni divas reizes līdz 8000 testu dienā, kā arī atjaunot piemaksas mediķiem, kuri iesaistīti pandēmijas apkarošanā.