Rīgas Sociālajā dienestā būtiski palielinājies ziņojumu skaits par vardarbību ģimenēs. Salīdzinot ar pērnā gada pēdējiem trīs mēnešiem, kad tika saņemti 275 ziņojumi, tad šī gada trijos mēnešos saņemti jau 374 ziņojumi, no tiem 87 gadījumos konflikti notikuši bērna klātbūtnē.
Vecākiem no savām darba vietām ir jāuzrauga mācību process, un psiholoģiskā spriedze pieaug, situāciju raksturo Rīgas Sociālā dienesta vadītāja Guna Eglīte.
Rīgas Sociālais dienests novērojis, ka pandēmijas laikā palielinājusies apreibinošo vielu lietošana, pieaugušas psiholoģiskas problēmas gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Speciālisti novērojuši, ka saasinās ne tikai esošo klientu sociālās problēmas, bet arī pieaug jaunu gadījumu skaits.
Vardarbības riski un vardarbības gadījumi pieaug arī ģimenēs, kurās līdz šim tas nebija novērots.
Rīgas Sociālā dienesta vadītāja Guna Eglīte pauž, ka, atrodoties mājās, ne vienmēr pieaugušie var saplānot bērna dzīvi. Bērns jūtas nepieskatīts un pamests.
Rīgas Sociālajā dienestā pieaudzis pieprasījums pēc psihologa pakalpojumiem un rinda izveidojusies jau līdz vasaras vidum.
Konsultācijas lūdz ne tikai sociālā riska ģimenes, bet arī tādas, kuras iepriekš nav nokļuvušas sociālo darbinieku redzeslokā. Visbiežāk palīdzība nepieciešama, gadījumos, kad vecākiem ir grūtības disciplinēt pusaudžus, bērniem ir depresija vai bijuši pašnāvības mēģinājumi. Nereti vecāki neprot atrast kontaktu ar bērnu.
Sociālie darbinieki daudz biežāk iesaistās atbalsta sniegšanā bērniem, attālinātā mācību procesa realizēšanā, jo nereti tiekot saņemtas sūdzības, ka bērni nepiedalās tiešsaistes mācībās.