Ģimenes studija

Pandēmijas laikā vecāku izaicinājumi rada jaunas on-line iniciatīvas

Ģimenes studija

Arvien vairāk bērnu atsāk apmeklēt bērnudārzu: bažas par iespēju ievērot drošības prasības

Iepazīstinām ar jauno skolotāju sagatavošanas programmu "Mācītspēks"

Skolotāju sagatavošanas programma «Mācītspēks» skolām sola 100 jaunus profesionāļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Profesionāļu trūkums pedgoģijas jomā ir jūtams jau daudzus gadus. Iniciatīva „Iespējamā misija” Latvijā ar labiem rezultātiem jauno skolotāju sagatavošanā strādā jau vairākus gadus, tagad pievienojas arī jaunā skolotāju sagatavošanas programma „Mācītspēks”, solot skolās gada laikā  ievest 100 labus un izcilus jaunus pedagogus, raidījumā "Ģimenes studija" pauž projekta pārstāvji.

Pandēmijas krīze pasaulē un Latvijā no skolas soliem padzinusi teju visus tajos līdz šim sēdošos, tomēr mācības, mācīšanās un mācīšana nebeidzas, process turpinās, ir spiests mainīties. Tā kā tagad mācības nereti notiek, vecākiem klātesot un ar pedagogiem sadarbojoties, nevilšus nākas vērot un spriest, kādas ir mūsu katra stiprās puses, kā, iespējams, pietrūkst, ko neprotam un nesaprotam. Gribas ticēt, ka vēlme pēc laba skolotāja ir katra skolēna un viņa vecāku vērtību skalas augšgalā, un šobrīd domāt par to, kāds ir labs skolotājs, esam spiesti jo sevišķi intensīvi.

Pedagoģijas profesionāļu trūkums, nepietiekams finansiālais novērtējums, novecošanās un izsīkums ir tikai daži no faktoriem, kas neļauj ne vecākiem, ne pašiem pedagogiem, ne atbildīgajiem ierēdņiem ieslīgt apmierinātībā un pieņemt, ka Latvijas izglītības sistēmā viss ir vislabākajā kārtībā.

Iniciatīva „Iespējamā misija” Latvijā darbojas ar labiem panākumiem, un nu jau tiek īstenota arī jaunā

skolotāju sagatavošanas programma „Mācītspēks”, kas sola gada laikā skolās ievest 100 labus un izcilus jaunus pedagogus.

“Pirmo reizi Latvijas skolotāju izglītības vēsturē tiks īstenota darba vidē balstīta pieeja studijām. Simt dalībniekiem projekta laikā būs iespēja attīstīties par kompetentiem skolotājiem – skolotājiem-līderiem,” tā jauno iniciatīvu "Mācītspēks" raksturo pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Skolotājs” direktore Ieva Margeviča-Grīnberga.

"Mācītspēks" ir jauns skolotāju izglītības projekts – otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā “Skolotājs”, kas ir darba vidē balstītas studijas ar mērķi piesaistīt un atbalstīt dažādu jomu profesionāļus skolotāja darbam Latvijas skolās. Projekta otrajā gadā būs iespēja pilnveidoties "Iespējamās misijas" mācību programmā.

Pēc pirmā gada dalībnieki iegūs skolotāja kvalifikāciju un iespēju turpināt skolotāja darbu kādā no Latvijas skolām.

“Mācītspēka” dalībnieki būs 100 dažādu jomu profesionāļi, kuri līdz 2020. gada jūnijam ieguvuši augstāko vai 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību un vēlas apgūt skolotāja profesiju. Vairāk par projektu lasi www.macitspeks.lv.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti