Dainis Kalns kopā ar savu mazdēlu Augustu izstrādājis sporta vingrojumu kompleksu, ko, sēžot mājās, ik pēc divām dienām būtu nepieciešams veikt bērniem, kuri šobrīd pandēmijas dēļ spiesti mācīties attālināti.
“Organisms no dabas ir radīts ļoti ģeniāli. Bērniem ir adrenalīna centri, kuri ar laiku izzūd. Adrenalīna centri rada kustības. Kāpēc kustības ir bērniem vajadzīgas? Lai attīstītos visas piecas sistēmas. Sirds un asinsvadu sistēma, elpošana, plaušas, kauli, muskuļi, locītavas. Ja būs labi muskuļi attīstīti, tad attīstīsies arī smadzenes. Ja kustību nav, tad šīs sistēmas neattīstās,” kustību nepieciešamību bērniem raksturo Dainis Kalns.
Vingrinājumu komplekss paredzēts spēkam, lokanībai un izturībai.
Pirmais vingrinājums. Piesēdiens ar izstieptām rokām uz pilnu pēdu, bet mugurai jābūt maksimāli taisnai.
Ar šo vingrinājumu ļoti labi attīstās kāju un muguras muskulatūra, kā arī vēdera prese. Vingrinājums jāatkārto 10 reizes, katru reizi veicot desmit pietupienus.
Otrais vingrojums. Kamēr kājas atpūšas, atspiešanās ar rokām no grīdas. Attīstās gan plecu muskulatūra, gan rokas.
Šis vingrinājums jāizpilda piecas reizes, piecreiz atspiežoties.
Trešais vingrojums. Šķērīte. Vingrinājums jāatkārto četras reizes, ar katru kāju izpildot piecas šķērītes.
Piektais vingrojums. Atmuguriskais tiltiņš. Piecas reizes pieci piegājieni.
Sestais vingrojums. Pietupieni uz vienas kājas. Uz katras kājas pieci pietupieni, atkārtojot vingrinājumu piecas reizes.
Septītais vingrojums. Lecamaukla. Jāpalec pa vienai minūtei 10 reizes.
“Ļoti aizmirsts, bet ļoti vērtīgs vingrinājums. Redzam, ka mūsu labākais bokseris Mairis Briedis to izmanto,” skaidro Kalns.
Astotais vingrojums. Lokanības vingrinājums. Liekšanās pie zemes, cik zemu vien var. Tā 15 reizes, veicot piecus atkārtojumus. Sākumā būs grūti un starp vingrinājumiem vajadzēs lielākas pauzes, bet pēc mēneša jau būs daudz vieglāk.
Divreiz nedēļā ir nepieciešams arī treniņš ārā – skriešana, braukšana ar divriteni vai slēpošana.