Annas Grosbergas pazīšanās zīme vasarā ir cepure. Vienmēr. Tā viņu sargā gan no saules, gan saules radītām veselības likstām. "Mēs neviens neesam pasargāti no asinsrites problēmām, var būt infarkts vai insults. Galvas pārkaršana ir ļoti bīstama," norādīja Anna.
Viņa to zina no savas pieredzes. Anna ir gide un vada ekskursijas. Piedzīvojusi brīdi, kad uz kuģīša Igaunijā saulē saļimis viens no viņas grupas. Seniors bez cepures.
"Viņš mums divas reizes atslēdzās pilnībā. Mēs viņu aizvedām līdz Valkai, mediķi mūs uz robežas sagaidīja. Dzīvības un nāves jautājums tas bija," pastāstīja Anna.
Ģimenes ārste Inese Kamergrauze aicina seniorus karstajā laikā izmantot agros rītus un vēsākos vakarus, lai dotos uz veikalu vai citās darīšanās. Un daudz dzert, kaut maziem malciņiem.
"Seniori ir agri putniņi, iesaku rīta pirmajās stundās iet ārā. Protams, gaišs apģērbs, forša saules cepure," ieteica Kamergrauze.
Ārste arī mudina dzert ūdeni: "Tagad ļoti forši ar citroniem, ar piparmētru lapiņām. Es saku – salieciet krūzītes katrā telpā."
Viņa arī mudina svelmē neravēt dārzu un arī nedoties apkopt tuvinieku kapiņus.
Ja dzīvoklis uzkarst, arī tajā grūti rast veldzi. "Aizvērt aizkarus, logus pa nakti turēt [vaļā]," mudināja ārste.
Ārvalstīs karstajā laikā seniorus aicina arī doties uz publiskām ēkām vai lielveikaliem, kuros ir dzesināts gaiss, un atelpoties tur. Jebkurā gadījumā galvenais ir sargāt sevi. Darbi pagaidīs.