Pētījumi rāda, ka vasaras un ziemas laika maiņa var ietekmēt cilvēku psihoemocionālo stāvokli, atzina Bērziņa.
"Literatūrā [ir] vairāki pētījumi, kas norāda uz mīnusiem, saistītiem ar pāreju tieši uz vasaras laiku. Mīnusi – laupām miegu, darbojamies pretēji bioloģiskajam pulkstenim, jo ir tumšāks laiks no rīta un gaišāks – vakarā. Traucēta melatonīna izstrāde, var iedzīvoties miega traucējumos, tajā skaitā bezmiegā," norādīja Bērziņa, piebilstot, ka pārejai uz vasaras laiku ir arī savi plusi – cilvēki ir fiziski aktīvāki.
Vienlaikus pāreja uz vasaras laiku saistīta arī ar lielāku autoavāriju skaitu trīs līdz piecas dienas pēc pulksteņa pagriešanas, pauda ārste.
Sezonālās garastāvokļa svārstības var būt saistītas arī ar pāreju uz ziemas laiku – kādam var būt arī sezonāla depresija.
"Esam pusgadu dzīvojuši pēc viena režīma. Mums atkal ir jāmaina režīms, tas ietekmēs miegu. Miegs ir ārkārtīgi trausla struktūra, runājot par šādām pārmaiņām.
Kādas piecas līdz septiņas dienas būs grūtāk ar miegu, iespējams, būs grūtāk aizmigt vai pamosties laika maiņa dēļ. Tas ietekmēs dienas funkcionalitāti," atzina Bērziņa.
"Cilvēkiem, kas pēc dabas ir jutīgāki pret miega traucējumiem, var rasties akūtākas problēmas – akūtāks bezmiegs," piebilda ārste.